Přípravka oslavila Den dětí výbornými výkony a z Šumperka dovezla 6 medailí

Symbolicky na Den dětí zahájila přípravka letošní soutěž družstev prvním kolem v Šumperku. Nepočetná výprava čítala 11 hochů a 12 dívek. Po dlouhé tréninkové pauze jsme neměli žádná přehnaná očekávání, o to více nás ale nadchly výkony dětí. V individuálních disciplínách jsme vybojovali hned 6 medailí. Družstvo chlapců po zásluze obsadilo krásné druhé místo a dívky byly těsně čtvrté!

Svou první medaili a hned zlatou vybojoval Matyas Šajban v dálce, když se jako jediný ze závodníků dostal přes 4 metry a vylepšil si osobní rekord bezmála o půl metru na 410 cm. Tímto výkonem se navíc vyhoupl na šesté místo historických přerovských tabulek. Ve stejné disciplíně bodoval devátým místem také Vojtěch Kříž (377 cm / OR).

Skvěle se našim chlapcům dařilo také v hodu medicinbalem.  V novém osobním rekordu zvítězil Lukáš Kocián (8,66 m) a na stupně vítězů jej doprovodil třetí Jakub Sikora (7,45 m / OR). O 15 cm méně pak hodil Jakub Knap a byl čtvrtý rovněž ve vylepšeném osobáku. Body za osmé místo přidal ještě Jonáš Závrbský (6,55 m). Bohužel těsně jedenáctý byl Kryštof Mésl (6,30 m).

Čtvrtou chlapeckou medaili získal opět Jakub Sikora, tentokrát ve skoku z místa. Své dosavadní maximum si vylepšil na 202 cm. Pátým místem bodoval Matyas Šajban (191 cm / OR) a desátým Jakub Knap (184 cm / OR).

Posledních pár individuálních bodů ukořistil pro chlapce Vojtěch Kříž. Sedmým místem bodoval v míčku (30,96 m) a dělené osmé místo obsadil v běhu na 60 m (9,75 m /OR). Dvakrát byl kousek od bodů Jakub Kovář - v míčku obsadil jedenácté místo (23,30 m) a v běhu na 800 m byl třináctý (3:18,84 min).

Poměrně se nám zadařilo i ve štafetách, v nich máme ale zatím velké rezervy zejména na předávkách. Páté doběhlo áčko kluků ve složení Jakub Sikora, Tobias Poučenský, Lukáš Kocián a Matyas Šajban (38,96 s), béčko bylo deváté (40,62 s). V něm běželo kvarteto Kryštof Mésl, Radovan Kratochvíl, Jonáš Závrbský a Jakub Knap.

I dívky mají ve štafetách rezervy. Lépe zaběhlo áčko, časem 39,86 s uzavřelo první desítku. Běžela čtveřice Karolína Mazánová, Terezie Ševčáková, Kateřina Běhalová a Eva Beránková. O jednu příčku za nimi se umístila štafeta B ve složení Izabela Mikóczi, Zuzana Špačková, Adéla Vlachová a Denisa Kubíčková (40,13 s).

Stejně jako hoši se ale i ony skvěle předvedly v hodu medicinbalem. Do první desítky se jich probojovalo dokonce pět! Druhým místem překvapila Terezie Ševčáková (8,15 m /OR). Bohužel těsně pod stupni vítězů zůstala Kateřina Běhalová (7,70 m). Shodně sedmé místo obsadily Aneta Školová (OR) a Karolína Mazánová, když obě hodily 7,40 m. Devátým místem bodovala ještě Izabela Mikóczi (7,15 m / OR).

Skvěle zaběhla šestistovku Anna Hrazdirová. Ve druhém běhu se držela v popředí a zbylo jí i dost sil na finiš. Osobní rekord si zlepšila o 7 vteřin na 2:05,97 min, vybojovala stříbrnou medaili a v historických přerovských tabulkách se posunula na šesté místo. Statečně bojovala také teprve devítiletá Zuzana Špačková, která výkonem 2:14,88 min obsadila třinácté místo. V historických tabulkách Přerova do 9 let je s tímto časem třetí.

Ve skoku z místa bodovala pouze Aneta Školová, když si zlepšila osobák na 192 cm (6. místo). Jen tři centimetry dělily od bodů Zuzanu Špačkovou (182 cm / 12. místo). Výrazně si vylepšila osobní rekord Kateřina Běhalová ve skoku do dálky a obsadila deváté místo (364 cm). Pět centimetrů od bodů zůstala na dvanáctém místě Aneta Školová, i ona se ale mohla radovat z osobáku (350 cm).

Přerovští medailisté, zleva: Lukáš Kocián (1. místo hod medicinbalem), Matyas Šajban (1. místo skok daleký), Jakub Sikora (2. místo skok z místa, 3. místo hod medicinbalem), Terezie Ševčáková (2. místo hod medicinbalem) a Anna Hrazdirová (2. místo běh na 600 m).

V konečném pořadí obsadilo družstvo chlapců výborné druhé místo jen s nepatrnou ztrátou na AK Olomouc. Dívky byl čtvrté, ale v této kategorii jsou družstva velice vyrovnaná a rozhoduje každý bod. V příštím kole se bude místo skoku z místa a hodu medicinbalem závodit v běhu přes frekvenční žebříček a hodu plastovým oštěpem, uvidíme tedy, jaký vliv to bude mít na pořadí jednotlivých družstev.

Druhé kolo se koná ve čtvrtek 17. června v Prostějově.