Kolomazník se na Akademičkách zranil

Skvěle měl na Akademickém MČR rozběhnutý závod na 60 m př. Jonáš Kolomazník. Do vítězného konce to však nedotáhl, nad pátou překážkou si natrhl hamstring. "Trhlina na ultrazvuku se nenašla, ale doktor si stejně myslí, že tam je. Ale ať už tam je nebo není, tak nemůžu chodit, natož tak běhat," přiblížil své zranění Kolomazník. Halová sezóna pro něj tak de facto skončila dříve než pořádně začala.

Na programu mistrovství byly dva rozběhy, které se rovnou běžely i jako finále. Kolomazník běžel naneštěstí až ve druhém rozběhu, tedy ne s hlavními favority. Závod měl rozběhnutý na čas okolo 8,15 s, což by mu s přehledem stačilo na třetí místo. Vlivem zranění ale závěr musel vypustit a bronz mu těsně unikl, časem 8,29 s se umístil na čtvrtém místě pouhé 3 setiny od medaile. I přes zdravotní indispozici ale vylepšil svůj vlastní přerovský rekord v kategorii mužů i mužů do 22 let, a to přesně o 1 setinu. Přejeme brzké uzdravení!