Přípravka se prosadila v přespolácích i na dráze

Běžecký pohár dětí a mládeže Olomouckého kraje pokračoval čtvrtým závodem v sobotu 29. dubna ve Šternberku. I přes chladné a deštivé počasí se jej zúčasnilo 203 dětí, z toho 6 bylo z SK Přerov. Nejvíce se dařilo Anně Špilerové, která v kategorii předžaček obsadila čtvrté místo. Trasu 600 m uběhla za 2:41 min.

Ve stejné kategorii doběhla desátá Karolína Jordanova (3:06 min) a mezi hochy byli osmnáctý Jakub Tománek (3:09 min) a devatenáctý Vojtěch Tománek (3:10 min). Šestistovku běžela také kategorie přípravky 2014-2015, kde se představila Laura Hudečková. Za výkon 2:56 min obsadila sedmé místo. Mezi nejmladšími dětmi 2016-2017 startovala Kristýna Špilerová, která se na třístovce prosadila na páté místo (1:39 min).

Ve štafetě dětí s rodiči na 2x300 m se zadařilo Anně a Věře Špilerovým, které doběhly na druhém místě (2:26 min).

Ve stejný den se závodilo také v Chropyni na Ječmínkově běhu a ani tam nebylo počasí příznivější. Mezi mladšími žáky doběhl na druhém místě Jakub Kovář, když 1600 metrů zvládl za 4:52 min. Poloviční trať běžela v kat. přípravky Kamila Kovářová a také ona se prosadila na stupně vítězů, když byla třetí (3:02 min).

Za to na prvního máje bylo počasí o 100 % lepší. Většina našich atletů si jej užila na domácích závodech v Přerově, ale závodilo se také ve Frýdku-Místku. Anna Špilerová si zde vylepšila hned tři osobní rekordy - v bězích na 60 (9,59 s) i 400 m (1:13,83 min) a také ve skoku dalekém (355 cm). Její sestra Kristýna Špilerová zvládla 60 m za 12,6 s a z místa skočila 105 cm.

A závodilo se také v Olomouci, kde ve středu 3. května proběhlo 1. kolo Dětské Zlaté ligy. Na start se postavila Karolína Čespivová a stejně jako v pondělí se jí dařilo. Tentokrát soutěžila v pětiboji, ve kterém obsadila krásné druhé místo v konkurenci dalších 51 závodnic.

Její výkony byly 9,23 s na 60 m, 409 cm do dálky, 25,40 m v míčku, 11,86 s na překážkové dráze a 2:04,38 min v běhu na 600 m. Kromě běhu na 60 m si ve všech disciplínách vylepšila osobní rekord. Už v dubnu navíc startovala na Čokoládové tretře ve Vyškově, kde si vylepšila osobák na 300 m na 51,92 s, což je druhý nejlepší výkon v přerovské historii.