Tři přerovské rekordy na KP staršího žactva

Druhým kolem pokračoval KP družstev staršího žactva v Hranicích. Žáci si oproti prvnímu kolu výrazně bodově polepšili a se 110 body dosáhli na třetí místo, žákyním ani 142 bodů opět nestačilo na lepší jak čtvrté místo. Znovu řádil Adam Kolář, který i tentokrát vylepšoval přerovské rekordy.

V obou svých disciplínách suverénně zvítězil a aby taky ne - 60 metrů prolétl za 7,08 s a kromě přerovského vylepšil i svůj vlastní krajský rekord o další dvě setinky. Ty ubral také ze svého stávajícího maxima na 150 metrech - čas 16,73 s však stále odolal krajskému rekordu, ke kterému Adamovi chybí už jediná setina.

Za Adamem nám ale rostou další rychlí sprinteři. Poprvé pod 8 běžel šedesátku Matyas Šajban a za 7,94 s bral šesté místo, osobní rekord a čas 8,07 s znamenal sedmé místo pro Jakuba Kováře. Naši borci se prosadili i na stopadesátce - bodovali pátý Šajban (19,57 s / OR), osmý Vojtěch Kříž (20,47 s / OR), devátý Šimon Bajcar (20,63 s / OR) i jedenáctý Jiří Motloch (21,88 s).

Skvělé třetí místo vybojoval Kovář v dálce za 505 cm a daleko dolétl také Šajban (482 cm / 5. místo). Dvakrát čtvrtý byl Bajcar, a to jak na 100 m př. (16,93 s), tak ve výšce (156 cm / OR). Nad překážkami se prosadil také Kříž, a sice na páté místo (18,47 s). Osobní rekord v hodu oštěpem vynesl sedmé místo Kovářovi (29,19 m).

Ve vrzích se dařilo také naším žákyním. Druhé místo v oštěpu brala Růžena Sedláčková za osobák 24,83 m a čtvrtá byla Petra Dulanská (23,52 m). Té se dařilo i v dalších disciplínách, když si ve všech třech dokonce vylepšila osobní maxima. Výkon 9,71 m pro ni znamenal druhé místo v kouli a 21,17 m čtvrté místo v disku.

Bodovaly také Kateřina Běhalová desátým místem v kouli (7,43 m) a jedenáctými místy Eliška Méslová v oštěpu (18,06 m / OR) a Sedláčková v disku (14,94 m). K hodu kladivem se žádná z našich žákyň zatím neodvážila a to je škoda, body jsou zde nízko...

V technických disciplínách se naše děvčata prosadila už jenom ve výšce - shodným zápisem a výkonem 136 cm se o osmé místo podělily Lenka Rudolfová a Aneta Školová. Nedařilo se Sofii Zedkové, která tentokrát skočila jen 131 cm a byla desátá. Školová běžela parádně 300 metrů, za 45,87 s obsadila třetí místo. Na poloviční trati si vylepšila osobák Sára Nováková a obsadila desátou pozici (21,32 s).

Neskutečných 62 bodů vytěžily naše žákyně nad překážkami. Přerovský rekord na 1500 m př. vylepšila Anna Hrazdirová, vítězství v závodě jí přitom uniklo jen o 8 setin sekundy (6:01,90 min). Dvě druhá místa obsadila také Lenka Rudolfová - na stovce (16,12 s) i dvoustovce překážek (32,12 s / OR).

Šestá místa na těchto tratích brala Sára Nováková - 100 metrů zvládla za 18,35 s, 200 m za 33,85 s. Sedmá na 200 m př. byla Eliška Méslová (34,96 s / OR) a na body na obou tratích dosáhly také Ester Tomišková a Eva Rákosová.

Skvělý týmový výkon podaly naše žákyně ve štafetě na 4x300 metrů. Kvarteto Izabela Zapletalová, Sofie Zedková, Eliška Méslová a Aneta Školová dosáhlo času 3:18,09 min a bralo třetí místo.

Závěrečné třetí kolo se koná v úterý 11. června na domácí půdě v Přerově. Ještě předtím budou ti nejlepší starší žáci a žákyně bojovat na Mistrovství Moravy a Slezska, které hostí v neděli 2. června Znojmo.

Kompletní výsledky

Nepřehlédněte

           

 

     

 

 pokyny k odjezdum

 

 Dres na cestách

© 2010-2024 Atletika SK Přerov. Všechna práva vyhrazena.