Bařinová exceluje i za velkou louží

Naše atletka Martina Bařinová již od loňského léta studuje na univerzitě v Nebrasce, kde také trénuje a závodí za místní atletický klub. Na konci ledna i ona zahájila halovou sezónu, a to s výbornými výsledky.

Nejprve se představila 22. ledna v Lincolnu na mítinku Adidas Classic, kde doběhla pátá na trati 3000 m (9:41,08 min). O šest dní později startovala ve Fayetteville v závodu na 5 km. Svou první pětku v hale zvládla za 16:45,50 min, doběhla čtvrtá a za svým osobákem z loňského MČR dospělých na dráze zaostala o 7 vteřin. 4. února Martina zavítala znova na dráhu v Lincolnu a tentokrát se postavila na start závodu na jednu míli (1609,4 m). V těsném finiši nestačila pouze na vítězku Zarudnaju. Martinin výsledný čas byl 4:53,03 min. A konečně 11. února na College Statium v Texasu nenašla přemožitelku v běhu na 3 km, když se na tři vteřiny přiblížila svému venkovnímu osobáku (9:35,81 min).

Martinu zdravím z ČR a gratuluji k pěkným výsledkům.