Májová a Vrtěl jsou vicemistry Moravy!

V neděli 20. května hostil vítkovický stadion Mistrovství Moravy a Slezska staršího žactva, kde měl také náš oddíl své čtyři zástupce. Počasí mladým atletům přálo a i přes mírný protivítr na cílové rovince si vylepšili hned několik osobních rekordů a dokonce vybojovali dvě stříbrné medaile.

O tu první se zasloužila Veronika Májová v běhu na 200 m překážek. Hned v prvním startu v této disciplíně zaběhla velmi pěkný čas 32,91 a nestačila pouze na suverénní Gamonovou z Poruby. Na poloviční trati přidala „bramboru“ za čas 16,61 s a v rozběhu si vytvořila nový osobní rekord (16,47 s). Ve výšce bohužel nezdolala základní výšku- i zde patřila mezi medailové kandidátky.

Druhým medailistou se stal vrhač Ondřej Vrtěl- v hodu oštěpem se zlepšil na 49,48 m a k přeorvskému rekrodu se přiblížil už na pouhý metr a půl. Další osobní rekord přidal ve vrhu koulí (11,53 m) a byl pátý. V disku se mu nedařilo a za výkon 25,28 m skončil dvanáctý.

Jako na běžícím pásu vytvářel nové osobní rekordy Pavel Mikuláček- 534 cm v dálce jej vyneslo na osmé místo, čas 32,72 s na 200 m př. znamenal desátou pozici. Přidal ještě třinácté místo na 100 m př. (16,33 s).

Smolný den si vybral Rostislav Mališka. Přestože postoupil do finále jak na 60 m (8,39), tak na 100 m př. (osobní rekord 15,31 s), kvůli zdravotním problémům pro něj tyto závody skončily.