Ondra Vrtěl a Petr Mikuláček se stali krajskými přeborníky

Vytisknout

Ve středu 22. srpna uspořádal AK Olomouc krajské přebory mužů, žen, juniorstva a dorostu v atletice a také KP ve  vrhačském čtyřboji všech kategorií. Nechyběli zde ani atleti SK Přerov, kteří si vedli na výbornou a přivezli celkem sedm medailí. Velké dusno a horko přerušila 15-minutová průtrž mračen, která negativně ovlivnila zejména výkony oštěpařů.

Nejvíce se dařilo vrhačům, kteří získali kompletní sadu medailí. Vítězem kategorie starších žáků se stal Ondřej Vrtěl ve výkonu 1911 bodů, kterým se zařadil na třetí místo dlouhodobých přerovských tabulek, navíc si vylepšil dva osobní rekordy- v kouli na 12,71m a v kladivu na 26,98 m.

Ondra Vrtěl při vrhu koulí

Druhé místo obsadil rovněž mezi staršími žáky Václav Klvaňa (1296 b.). Mezi ženami se na třetí příčce umístila Martina Koutňáková (1398 b.).

Přeborníkem kraje se stal také dorostenec Petr Mikuláček ve skoku o tyči za výkon 342 cm, když zdolal pouze svou základní výšku. V běhu na 110 m př. byl čtvrtý (17,59 s). Přerovští atleti získali ještě další tři bronzové medaile zásluhou ženy Adély Balůskové v běhu na 100 m př. (17,50 s), dorostence Jana Jakubíčka v běhu na 3000 m (11:14,66 min) a juniora Lukáše Pěčka v běhu na 60 m (7,52 s). Ten přidal ještě čtvrté místo v běhu na 150 m (17,66 s).

Závody přerušil silný déšť (na fotce vrhači Ondra Vrtěl, Dominik Sokola z AK Kroměříž a Vaša Klvaňa).

Ve vložených závodech staršího žactva se zadařilo Pavlu Mikuláčkovi, který vyhrál běh na 100 m př. (16,37 s) a druhý byl v dálce (489 cm). Daniel Pátek přidal ještě třetí místo ve výšce (155 cm) a čtvrté ve skoku dalekém (432 cm).