KP mladšího žactva: Máme pět medailí, z toho tři zlaté

V úterý 17. září se v Prostějově konalo třetí a zároveň poslední kolo KP družstev mladšího žactva, které bylo zároveň krajským přeborem jednotlivců. Naše žactvo se pod vedením trenérky Jany Bednaříkové vyburcovalo k hezkým výkonům a obsadilo v bodování kola páté místo (žačky- 55 b.), resp. šesté místo (žáci- 54 b.). V konečném pořadí letošní soutěže patří oběma družstvům šesté místo.

Zcela suverénním způsobem zvládl závody David Drštička, který zvítězil ve všech svých třech disicplínách, a to navíc se znatelným náskokem- na všech tratích předčil své soupeře o více než půl sekundy! Trať na 60 m zvládl za 7,99 s, 150 m za 19,97 s a třístovku za 45,07 s.

Druhou osmistovku během tří dnů za sebou běžel Jakub Sehnálek a vedl si opět skvěle. Běžel na úrovni svého osobáku a za výkon 2:50,98 min bodoval sedmým místem. Rovněž sedmý byl ve vrhu koulí, kde si osobák z letošního ledna zlepšil o půl metru (6,85 m). Startoval také v běhu na 60 m a i zde si vylepšil své maximum (9,80 s).

Výtečné výkony předvedl také František Rezek a ve všech třech disciplínách si výrazně vylepšil svá maxima. Sedmý nejrychlejší byl na 150 m (23,28 s) a devátý na 300 m (52,31 s). Ve sprintu na 60 m na body těsně nedosáhl a byl dvanáctý (9,36 s).

Pátým místem ve skoku do výšky bodově přispěl Ondřej Barcálek (136 cm). Desátý na 150 m byl Šimon Kneisl (24,05 s), který nastoupil také v běhu na 60 m ( 9,37 s), kde ale bohužel nebodoval. Smůlu si vybral na třístovce- spadl a závod nedokončil.

O něco početnější bylo družstvo dívek, které podržely svými výkony zejména Veronika Čejnová a Sára Kolomazníková. V běhu na 60 m př. Veronika zaběhla svůj druhý nejrychlejší životní čas (10,58 s) a obsadila čtvrté místo a osobní rekord si vylepšila ve výšce, kde za výkon 138 cm brala druhé místo. V dálce měla výkon shodný se Sárou (405 cm), a tak musel rozhodovat druhý nejdelší pokus, který posunul na sedmé místo Sáru. Ta se předvedla i v kouli, kde byla třetí za hezký výkon 9,60 m, a na překážkách- vylepšila si osobák (11,52 s) a brala sedmé místo.

Pro další sedmé místo si doběhla Kateřina Sehnálková na půlce (3:05,34 min). Tímto časem si vytvořila svůj první osobní rekord na této trati. Na třístovce se jí bohužel tolik nedařilo a na body nedosáhla (58,74 s). Svým výkonem pomohla rovněž štafetě na 4x60 m, kde společně s Veronikou Budařovou, Pavlínou Vašinovou a Barborou Jurčovou doběhla na pátém místě (39,56 s).

Další tři body za osmé místo pro družstvo získala Pavlína Vašinová v běhu na 300 m (54,13 s). Na poloviční trati doběhla v osobním rekordu patnáctá (24,46 s). V kouli zabodovaly sestry Caletkovy- Jitka byla sedmá (7,92 m), Marie devátá (7,25 m). Obě dvě si zároveň vylepšily osobní rekord. Na devátém místě finišovala na nejkratší trati Natálie Mandátová (9,54 s), a přidala tak další dva body.

Na smolném jedenáctém místě se dvakrát umístila Lucie Václavíčková, a to na překážkách (12,21 s) a v dálce (379 cm).