Pelíšek a Poláčková vyhráli Běh 17. listopadu v nových traťových rekordech!

V pondělí 17. listopadu uspořádal atletický oddíl SK Přerov již 35. ročník Běhu 17. listopadu. Muži i ženy startovali na trati dlouhé 9 km, která vedla ze stadionu směrem na Švédské šance a zase zpět na ovál. Co do účasti, jednalo se o rekordní ročník - hlavního pondělního závodu se zúčastnilo celkem 108 sportovců a dohromady s pátečními závody pro děti a mládež se na start postavilo celkem 203 závodníků, což je o 49 více než v loňském roce. Naplnilo se tak přání ředitele závodu Jana Koňaříka překonat v hlavním závodě hranici sto běžců. Těší nás také fakt, že každoročně účast stoupá.

Pro absolutní vítězství si v novém traťovém rekordu doběhl David Pelíšek (AK Olomouc). Devítikilometrovou trať zvládl za rovných třicet minut a vylepšil tak rekord Tomáše Blahy o dalších 14 sekund! O druhé místo se utkal už jmenovaný Blaha (AK Kroměříž) s Radoslavem Šíblem (Ekodrill Zlín). Blaha si ale druhé místo nenechal ujít, třetího Šíbla za sebou nechal o 4 sekundy a do cíle doběhl v čase 30:39 min.

Kromě těchto tří borců, nejlepších jak v kategorii A, tak v absolutním pořadí, se už pod 31 minut nikdo nevešel.

V kategorii B zvítězil Josef Sedláček z Bike Kamík Tučapy (celkově 7. místo) v čase 32:50 min. Druhé místo obsadil Jaroslav Martínek (Trisk Olomouc) za výkon 33:35 min (celkově 8. místo) a třetí (12. celkově) byl Marek Štěpán ze Sokola Týn nad Bečvou (34:21 min).

1503277 556269361184026 8018189864856920588 n

Do nejlepší patnáctky běžců se vešel také vítěz kategorie C Pavel Jína (TJ Liga 100 Olomouc), který trať zvládl za 34:42 min. Druhé místo patří Ivanu Elischerovi z AC Ústí nad Labem (36:09 min) a třetí Jaroslavu Trojanovi (TJ Liga 100 Olomouc; 36:44 min).  Nejrychlejší v kategorii D byl Bedřich Vynikal z oddílu AVA (38:16 min), na druhé pozici se umístil Jan Hejl (Šumperk Bosport; 42:04 min) a třetí doběhl Vladimír Chytil (DD Všechovice; 42:38 min).

V kategorii E se představili dva běžci – rychlejší a zároveň nejstarší účastník byl Jaroslav Merta (Iscarex Česká Třebová Team), který v lednu oslaví své 80. narozeniny! Závod zvládl ve výborném čase 58:46 min. Zástupce domácího oddílu Jiří Březina za ním zaostal o dvě a půl minuty (61:13 min) a bral stříbrnou medaili.

Z domácích závodníků jsme kromě pana Březiny mohli na trati vidět dalších 9 borců a borek. V kategorii A si pro čtrnácté místo doběhl Tomáš Kašpařík (36:23 min), Aleš Říhošek obsadil 21. místo (37:29 min) a Dominik Kantor byl 35. (40:37 min). V kategorii B byl devátý Petr Punge (37:43 min) a šestnáctý Jiří Skřeček (40:02 min). Jako skupinový pojali závod Michal Roubalík (42., kat. A), Michal Jančík (43., kat. A) a Adéla Balůsková (10., kat. F). Druzí dva jmenovaní proběhli cílem v čase 49:36 min, Roubalík byl o tři vteřiny rychlejší.

Nejmladším účastníkem byl David Skřeček (ročník 2002), který závod zvládl v pěkném čase 51:32 min (44., kat. A). Jako jediný se zúčastnil také pátečních závodů pro žactvo, kde byl ve své kategorii pátý. „Chtěl jsem si zkusit také delší trať než jaké běháme,“ odpověděl David na otázku, co ho táhlo závodit také mezi dospěláky.

Závodu se zúčastnili také čtyři florbalisti nově vzniklého týmu IBK Bisons Přerov. Závod okomentoval Ondřej Fojtů, který je zároveň členem SK Přerov a běhá za náš oddíl ve II. lize: „Závod jsme pojali jako týmový běh a byli jsme domluveni, že před cílem si to rozdáme, každý sám za sebe. Proto jsem se snažil během závodu držet ostatních kluků z týmu, i když na konci nám Jirka utekl. Mně osobně se běželo dobře a se svým výkonem jsem celkem spokojený, ale samozřejmě to mohlo být i lepší. Doufám, že příště nás půjde víc." Fojtů proběhl trať za 40:13 min a obsadil 30. místo v kategorii A.

10734108 556269744517321 7251257983368534756 n

Závod žen a současně i kategorii F ovládla Pavlína Poláčková (AK Drnovice), která stejně jako Pelíšek vylepšila traťový rekord. Závod zvládla za 38:14 min, což znamenalo kromě vítězství mezi ženami také celkové 40. místo! Druhá Kristýna Chmelková (TJ Liga 100 Olomouc) doběhla jen s malým odstupem jako 47. (38:48 min) a trojici na stupni vítězů doplnila její oddílová kolegyně Jana Matějíková (39:52 min).

V kategorii G zvítězila Miroslava Divišová (Zapro AD Team) v čase 43:37 min před Evou Krňávkovou (Trisk Olomouc; 45:46 min) a Markétou Nečesanou (TJ Liga 100 Olomouc; 57:27 min). V kategorii H byla nejrychlejší Marie Hynštová (AK Drnovice), která svým časem 41:27 min předčila také vítězku „efka“. Druhá doběhla Ivana Jedličková (51:58 min) a třetí Ivana Hudečková (55:03 min), obě z Přerova.