Kašpařík dvakrát na stupních vítězů

Olomoucká běžecká liga jde pomalu do finále. Ve čtvrtek 24. listopadu pokračovala Listopadovým během Smetanovými sady a do konce seriálu zbývají už jen poslední tři závody. Pravidelně v ní startuje také přerovský běžec Tomáš Kašpařík, který se pohybuje zatím na druhém místě celkového pořadí a stále má ještě šanci i na celkové vítězství. V kategorii mužů B s přehledem vede.

Ve své kategorii zvítězil také na výše zmíněném závodě, když 6,5 km dlouhou trať zvládl za 24:57 min. Nestačil pouze na čelní skupinku tří běžců, kteří závod rozběhli velmi svižně, a bral tak celkové čtvrté místo.

O tři dny později se představil na Mikulášském běhu pod Obrovu nohu v Otaslavicích. Jednalo se o kros dlouhý asi 6,5 km ke zřícenině Hladomorna a údolím říčky Brodečky. V kategorii mužů B se umístil na druhém místě a celkově byl šestý, když jej v cílové rovince přesprintoval Jiří Otrusina. Jeho cílový čas byl 23:49 min, Otrusina byl o vteřinu rychlejší.

Tomáš Kašpařík (vlevo se startovním číslem 33) krátce po startu Mikulášského běhu v Otaslavicích.

Kompletní výsledky obou závodů jsou ke stažení v příloze.
Fotogalerie (Mikulášský běh pod Obrovu nohu)