Obě družstva přípravek zahájila sedmým místem, ale mohlo být i lépe

Sezóna je v plném proudu a za zahájenou ji už může považovat také přípravka. Ta své první kolo měla ve čtvrtek 18. května v Šumperku. Družstvo složené z velkého množství nováčků nemělo velké ambice a jelo sbírat především zkušenosti. Za úspěch lze tedy považovat i předposlední místo a několik málo nasbíraných bodů.

O něco úspěšnější byli hoši, kteří posbírali celkem 19 bodů a obsadili sedmé místo. O jeden jediný bod porazili osmý SK Hranice a tři body ztratili na šestou TJ Šumperk. Děvčata se umístila rovněž na sedmé pozici se ziskem 16 bodů. Šestá TJ Uničov na ně měla náskok 6 bodů. V příštích kolech je tedy v silách obou družstev i vyšší umístění, jelikož jsou celky na chvostu tabulky poměrně vyrovnané. A pokud by se hrálo na kdyby, mohlo by být těch bodů ještě o něco více... několikrát totiž Přerovákům bodované pozice jen těsně unikly.

Soutěž odstartovala tradičně štafetami. Těch jsme postavili celkem pět, a dokonce hned tři dosáhly na body. Nejvýše se umístila štafeta hochů A, která brala páté místo. Chlapci běželi oproti loňsku prakticky v jiném složení - zůstal pouze Matěj Pěček a doplnili jej Dalibor Nezhyba, Lukáš Kopec a Jonatan Kouba  (38,92 s). Překvapivě bodovala také štafeta B na sedmé pozici. Kvarteto Václav Holubář, Jiří Tesař, Štěpán Tunkl a David Martinec běželo trať na 4x60 metrů za 39,71 s. Štafeta C se umístila na 12. příčce (41,61 s) a běžela ve složení David Horný, David Klimeš, Antonín Kříž a Samuel Smékal.

Předávka mezi 2. a 3. úsekem dívčí štafety B. Většina našich dětí viděla štafetový kolík poprvé až při rozcvičování před závody, zvládli to však perfektně!

Na sedmém místě na body dosáhla také štafeta A dívek ve složení Barbora Bürglová, Kristýna Gracová, Kateřina Hrazdirová a Karolína Koláčková. Děvčata zaběhla trať za 39,78 s. Jen kousek za body zůstalo béčko, které se umístilo na dvanácté pozici, nicméně na poslední bodované desáté místo jim chybělo půl vteřiny. Kvarteto ve složení Amélie Koláčková, Ema Kroupová, Adéla Školová a Tereza Tichá běželo 4x60 metrů za 40,84 s.

V individuálních soutěžích se nejlépe umístil Lukáš Kopec na pátém místě ve skoku z místa. Lukáš skočil velice solidních 201 cm. Jen těsně mu unikly body ve skoku do dálky, kde se umístil na 11. pozici. Oproti oddílovým závodům zlepšil na 374 cm a na desáté místo ztratil jen 6 cm.  Ve skoku z místa bodoval devátým místem také Matěj Pěček (193 cm). V dálce se mu nedařilo - se skočenými 345 cm zůstal za svými možnostmi a obsadil 24. místo. Také on má však potenciál ohrozit bodované pozice.

Mezi nadějné skokany patří také Lukáš Rybníček, který v dálce obsadil 16. pozici za pěkných 366 cm, a David Martinec (360 cm / 17. místo). O jednu pozici hůře se Martinec umístil ještě v hodu míčkem (28,71 m). Rybníček naznačil také své sprinterské možnosti 25. místem v běhu na 60 metrů (10,39 s).

Byl čas také na zábavu... :-)

Jedním bodem za desáté místo v hodu míčkem přispěl družstvu Jan Dýmal (34,73 m). Dvanáctý byl v téže disciplíně Samuel Smékal (32,63 m). O dvě desetiny body unikly Jonatanu Koubovi v běhu na 800 metrů, kde ve finiši těsně podlehl šternberskému Václavu Šímovi a obsadil tak jedenácté místo (3:06,02 min). Patnáctou pozici obsadil Dýmal (3:12,91 min).

Velikou sportovní smůlu měl Václav Holubář, který obsadil dvanácté místo v hodu medicinbalem. Kilovým náčiním hodil do vzdálenosti 6,50 metru, tedy stejně daleko jako všichni závodníci na 7. až 11. místě, a tak rozhodoval druhý nejdelší pokus. Ten se ale Holubářovi bohužel neměřil, neboť jej přešlápl. Na třinácté pozici se umístil David Klimeš s výkonem 6,00 metru. Oba závodníci budou v kategorii přípravky také příští rok, jejich potenciál pro bodované umístění v této disciplíně je tedy poměrně veliký.

Třináctým místem zůstal kousek od bodů také Jiří Tesař ve skoku z místa (183 cm).

Obě družstva přípravky po 1. kole KP v Šumperku.

Mezi děvčaty se nejvíce dařilo Kristýně Gracové, která brala bramborovou medaili ve skoku z místa za výkon 196 cm. Společně s Amélií Koláčkovou ji ale potkala stejná smůla jako Holubáře - v hodu medicinbalem se obě shodně umístily na 13. místě výkonem 6,50 metru. Obě tak hodily stejně jako závodnice na desátém místě, ale opět byl jejich druhý pokus kratší. Obě budou v příštím roce startovat v kategorii mladších žákyň a byl to tedy jejich poslední závod v této disciplíně.

Skvěle se v Šumperku předvedla Tereza Tichá. Ta bodovala sedmým místem v běhu na 600 metrů, kde běžela za velice slušných 2:07,68 min. Desátá se umístila v hodu míčkem (24,72 m) a v obou disciplínách si vylepšila osobní rekordy.

Bez bodů bohužel zůstala Barbora Bürglová, která se ve skoku z místa umístila na čtrnácté pozici (180 cm). Svůj potenciál naznačila také v běhu na 60 metrů (10,18 s / 19. místo). Ve skoku do dálky slibně skákala jak Kateřina Hrazdirová (346 cm / 22. místo), tak Adéla Školová (341 cm / 25. místo).

Prvního kola v Šumperku se zúčastnilo mnoho dalších dětí, na jejichž výsledky se můžete podívat v následující tabulce.