Přípravka vybojovala na třetím kole KP čtyři cenné kovy!

Ve středu 14. června se tradičně v Olomouci konalo třetí kolo krajské soutěže družstev přípravek. Družstvo hochů odcestovalo do hanácké metropole posílené o Davida Hastíka, který se ze zdravotních důvodů prvních dvou kol nezúčastnil. David navázal na svou výkonnost ze závodů před zraněním a pomohl družstvu ke skvělému třetímu místu v tomto kole!

Kromě Hastíka se ve formě předvedli také ostatní hoši. Výborným výkonem zahájily štafety - áčko letos poprvé běželo v nejsilnější možné sestavě a hned z toho byl nový přerovský rekord! Kvarteto Samuel Punge, Matěj Pěček, David Hastík a Lukáš Kopec navíc dosáhlo na bronzový stupínek v soutěži a časem 36,76 s se jako první přerovská štafeta přípravek dostalo pod 37 vteřin. Svůj vlastní rekord z loňského roku hoši vylepšili o 43 setin (loni ale místo Kopce běžel Vojtěch Karlík, který je už letos mladší žák).

Lépe se podařilo seskládat i další dvě štafety, které se předvedly oproti minulým kolům své nejrychlejší časy. Štafetu B (neboli oveček) opět rozebíhal Václav Holubář následovaný Antonínem Křížem, Davidem Martincem a Jonatanem Koubou. Hoši se vyšvihli na skvělé sedmé místo časem 39,24 s. Céčko stejně jako v minulém kole obsadilo první nebodovanou, tedy jedenáctou pozici. I jejich čas byl ale výrazně lepší než v předchozích kolech - 40,58 s. Tentokrát běželi Vít Navrátil, Jiří Tesař, Samuel Smékal a Lukáš Rybníček.

Kromě štafetového úspěchu hoši dosáhli ještě na tři individuální medaile. Třetí místo ve skoku do dálky vybojoval David Hastík v novém osobním rekordu 422 cm. Poprvé se (mimo hodiny tělocviku) dostal přes 4 metry také Samuel Punge a bral páté místo. Jeho výkon byl 409 cm. Tito dva výtečně bojovali také v závěrečné osmistovce. Takticky se drželi vpředu první skupinky a v závěrečném finiši se urvali. Hastík, který finiše opravdu umí, si doběhl pro vítězství (2:43,52 min), Punge si v rovince poradil se soupeři z AP Olomouc a bral druhé místo (2:44,65 min). Dvě medaile z jedné disciplíny, to se rozhodně počítá!

Přerovští hoši dominovali v běhu na 800 metrů - 1. místo David Hastík, 2. místo Samuel Punge (oba SK Přerov), 3. místo Petr Diviš (AP Olomouc).

Pátým místem mezi míčkaři se prosadil Jan Dýmal, když si vyrovnal osobní rekord z minulého kola (36,10 m). Osobák si vylepšil také Lukáš Kopec v dálce (388 cm) a bral osmé místo. Solidní výkon předvedl také v běhu na 800 metrů, čas 2:59,65 min však na body nestačil a Lukáš se umístil na dvanácté pozici. Na oddílových závodech, které byly o týden dříve, dokázal běžet ještě o 7 vteřin rychleji.

Našimi nadějemi na půlkařské trati jsou teprve devítiletí Jonatan Kouba, který byl tentokrát čtrnáctý za výkon 3:03,70 min, a Antonín Kříž, který časem 3:06,17 min vybojoval šestnácté místo. Bodům na dosah byl také Samuel Smékal v hodu míčkem, jenž obsadil 13. místo (28,80 m). Patnáctý byl mezi diskaři Václav Holubář (11,30 m).

Mezi sprintery se prosadili Matěj Pěček na patnácté pozici (9,89 s) a Jan Dýmal na místě devatenáctém (10,03 s).

Družstvo přípravek na 3. kole KP v Olomouci, horní řada zleva: Kristýna Gracová, Amélie Koláčková, David Hastík, David Martinec, Samuel Punge, trenér Koňas, Matěj Pěček, Lukáš Kopec, Lukáš Rybníček, trenérka Koutňa, Samuel Smékal, Jiří Tesař, Jan Dýmal a David Klimeš. Dolní řada zleva: Vít Navrátil, Antonín Kříž, Jonatan Kouba, David Horný, Ema Kroupová, Tereza Tichá, Václav Holubář, Klára Andrisová a Viktorie Zapletalová. Chybí Kateřina Karlíková, Karolína Koláčková a Zuzana Machačová

Z děvčat se nejvýše umístila Kristýna Gracová, když obsadila v hodu diskem sedmé místo (13,10 m). Devátým místem ve stejné disciplíně bodovala také Karolína Koláčková (12,80 m). V běhu na 600 metrů se prosadila Tereza Tichá, když zaběhla devátý nejrychlejší čas a navíc si o tři desetiny vylepšila osobní rekord (2:07,36 min). Tiché se z našich děvčat dařilo nejvíce také v dálce, kde brala 14. místo za výkon 350 cm.

Tereza Tichá při skoku do dálky. Její nejdelší pokus měřil 350 cm.

Gracová uspěla také mezi sprinterkami, když si vylepšila osobní rekord na 9,93 s a brala devatenácté místo.

Štafeta A běžela tentokrát v pozměněném složení a prospělo jí to, když zaběhla letos nejrychlejší výkon (38,99 s). Čas kvarteta Kristýna Gracová, Karolína Koláčková, Klára Andrisová a Tereza Tichá stačil na osmé místo. Štafeta B běžela ve složení Amélie Koláčková, Zuzana Machačová, Kateřina Karlíková a Ema Kroupová. Děvčata zvládla trať dlouhou 240 metrů za 41,96 s a obsadila patnáctou pozici.

63. místo Zapletalová Viktorie překážky 18,20 s

V hodnocení třetího kola hoši dosáhli na skvělé třetí místo se ziskem 54 bodů, když o 4 body porazili AP Olomouc. V konečném hodnocení obsadili 5. místo, přičemž jim čtvrtá pozice jen těsně unikla - k ní by jim stačilo ve druhém kole získat o pouhé dva body více. Dívky stejně jako ve všech předchozích kolech obsadily předposlední sedmé místo a stejná pozice jim tedy patří i v celkovém hodnocení. V tomto kole nasbíraly celkem 11 bodů a na šestý Uničov ztratily jen jeden bod.