Tomáš Kašpařík s náskokem zvítězil v Odrách

Druhý ročník Běhu oderskými lesy byl na programu v sobotu 17. června. Závodu na 25 km se zúčastnil také přerovský běžec Tomáš Kašpařík, který závod ovládl s téměř dvouminutovým náskokem a bral tak první místo jak v kategorii mužů 35-50 let, tak v celkovém pořadí. Jeho čas byl 2:08:13 hod. Dle jeho slov ale trasa měřila 26,32 km a převýšení bylo 843 m.

Další závod prověřil jeho formu ve středu 21. června, kdy se konal premiérový ročník závodu nesoucího název Bratrušovské vrchy. "Jednalo se o první ročník a připravena byla krásná trať s výhledy na Jeseníky a Hanušovickou vrchovinu. Uběhli jsme však jen asi 10,5 km, neb jsme si téměř všichni nechtěně trať o něco zkrátili, když jsme běželi cca z devátého přímo na jedenáctý kilometr," uvedl Kašpařík, který se držel vepředu startovního pole a nakonec si doběhl pro druhé místo v kategorii B. Celkově byl za výkon 49:13 minut šestý a získal tak další cenné body do hodnocení seriálu Chlapáckého běhu. Na mapu závodu se můžete podívat zde.