I. liga pokračovala třetím kolem v Uherském Hradišti

Třetím kolem pokračovala I. liga mužů a žen v Uherském Hradišti v sobotu 1. července. Obě družstva SK Přerov opět obsadila poslední místa - ženy byly osmé se ziskem 75 bodů, muži sedmí (63,5 b). I přesto ale mnozí předvedli výborné výkony - a o ten nejhodnotnější se postarala koulařka Barbora Zatloukalová, která jako první žena v přerovské historii poslala čtyřkilové náčiní do vzdálenosti 13 metrů!

Barbora si tak splnila svůj dlouhodobý cíl a navíc se mohla radovat ze skvělého třetího místa. Svůj vlastní přerovský rekord mezi ženami i ženami do 22 let překonala o 18 centimetrů a stanovila jej na rovných 13 metrech. Bohužel se jí nevedlo v disku, kterým umí hodit i 37 metrů. Po dlouhé době se nedostala ani přes "třicítku" a výkonem 29,13 m obsadila patnácté místo. Dva body za devátou pozici urvala v oštěpu, kterým hodila 31,74 m.

Barbora Zatloukalová na loňském MČR do 22 let. (Zdroj: Denisa Kisialová, www.jojka.cz)

Vrhačské body přidaly ještě kladivářky. Kateřina Bubíková byla osmá (30,34 m) a Stanislava Bubíková desátá (24,24 m). Druhé jmenované body těsně unikly v kouli, kde byla jedenáctá a na poslední bodovanou desátou pozici zaostala o 30 centimetrů (9,38 m).

Další dvě výhry si na své konto připsala Helena Tomková. Ta nenašla přemožitelku ani v běhu na 100 m překážek (14,18 s), ani v dálce (563 cm). Body přidala ještě v trojskoku, ve kterém obsadila šesté místo (11,06 m).

Ve své disciplíně zvítězila také výškařka Veronika Čejnová za pěkný výkon 167 cm. Další výška, tedy 170 cm, už jí ale bohužel odolala. Pokud by ji Veronika zdolala, vyrovnala by svůj vlastní přerovský rekord. Úspěch nad laťkou podpořila ještě sedmým místem v trojskoku (10,89 m).

Veronika Čejnová (Zdroj: Jiří Kottas)

Ve všech svých disciplínách bodovala také Adéla Balůsková. Nejlépe se umístila ve výšce, kde za výkon 155 cm byla šestá. Mezi překážkářkami doběhla na stometrové trati osmá (16,23 s) a na čtyřstovce devátá (68,42 s).

Skvěle si vedla štafeta na 4x100 metrů, která obsadila páté místo ve výkonu 51,85 s. Běžely Helena Tomková, Adéla Balůsková, Veronika Čejnová a Barbora Zatloukalová.

Sprinterská štafeta se vydařila rovněž mužům, kteří brali parádní čtvrté místo! Kvarteto Daniel Pátek, David Drštička, Rostislav Mališka a Matěj Dluhoš zaběhlo čas 46,00 s. Muži sestavili také štafetu na 4x400 metrů a ta doběhla v sedmém nejlepším čase (3:44,84 min). Běželi Daniel Pátek, Aleš Říhošek, Jakub Sehnálek a Rostislav Mališka.

V individuálních disciplínách se na pomyslné stupně vítězů prosadil pouze David Drštička v běhu na 200 metrů, kde obsadil dělené třetí místo (22,82 s).

Netradičně se postavil také na start běhu na 800 metrů, ve kterém bral jeden bod za desátou pozici. "Vymyslel jsem si to sám. Chtěl jsem zkusit něco jiného na závěr sezóny a přesto, že jsem trochu doplatil na nezkušenost, tak ten čas byl docela dobrý. Na začátku jsem se držel prvního, ale pak jsem zpomalil, protože jsem si myslel, že bych to nevydržel, jenže pak už jsem nemohl nějak zrychlit. První kolo jsem měl kolem 58 vteřin," prozradil David. Jeho výsledný čas 2:05,04 min nejenže není špatný, ale jedná se o nejlepší přerovský výkon letošní sezóny. Navíc se jím David zařadil na osmé místo historických tabulek Přerova dorostenců a mezi muži (resp. v pořadí bez rozdílu kategorií) mu patří 41. místo!

David Drštička na letošním MČR dorostenců získal bronzovou medaili v běhu na 400 metrů a jak je vidno, umí zaběhnout i solidní osmistovku! (Zdroj: Jiří Kottas)

Čtyřikrát dosáhli přerovští borci na čtvrté místo. Hned dvakrát se o něj postaral Rostislav Mališka mezi sprintery - a to jak na 100 metrů (11,58 s), tak na 200 metrů (23,28 s). V běhu na 400 metrů se mu ale do cesty postavily překážky a krok mu nevyšel takovým způsobem, že závod bohužel nedokončil. V této disciplíně se ale zadařilo Aleši Říhoškovi, který o dvě setiny vtěsnal svůj čas pod jednu minutu a bral čtvrté místo. Rovněž čtvrtý byl Daniel Pátek ve skoku vysokém (181 cm).

Pátek přidal další body i ve svých dalších disciplínách. V trojskoku obsadil šesté místo za výkon 12,08 m a v dálce byl desátý (597 cm).

Šestým místem v běhu na 400 m př. bodoval Adam Kopec (60,45 s) a o jednu pozici horší byl Aleš Říhošek na trati 110 m př. (16,96 s). Velmi těsně body unikly jedenáctému Matěji Dluhošovi v běhu na sto metrů, když ve finále B podlehl zlínskému Štípkovi jen o tisíciny sekundy - oba totiž dosáhli času 12,17 s.

Na body tentokrát nedosáhli běžci. Tomáš Kašpařík obsadil v závodu na 10 000 metrů nepopulární jedenácté místo a příliš nebyl spokojen ani se svým výkonem 38:08,73 min. Dvanáctý byl mezi mílaři Jakub Sehnálek (4:50,88 min).

Kašpařík si po desítce vyrazil spravit chuť na Národný beh gen. M. R. Štefánika v Brezové pod Bradlom. "Trať měla 14,5 km a vedla z Brezové (260 m) na vrchol Bradla (543 m), kde se běželo přímo přes mohylu s krásnými výhledy, a dále do obce Košariská (349 m) a zpět do Brezové. Samozřejmě jsem cítil únavu, zejména v rovinatých úsecích, přesto jsem doběhl na pěkném 4. místě v kategorii (na Bradle jsem byl ještě druhý, stoupání mi více sedělo než dlouhý seběh). Na vyhlášení jsem stejně nemohl čekat, jinak bych se již nedostal v sobotu domů. Za zmínku ještě stojí, že stejný dvojzávod, jen o „level“ výše, absolvoval i brněnský Lukáš Soural," řekl běžec ke svým sobotním výkonům.

O závod v Brezové se zajímala také místní televize, která o něm natočila reportáž. Dvakrát se v ní mihne také Kašpařík.

 

Kompletní výsledky z I. ligy naleznete zde
Kompletní výsledky z Brezové jsou ke stažení v příloze.

Nepřehlédněte

           

 

     

 

 


 pokyny k odjezdum

 

 Dres na cestách

© 2010-2022 Atletika SK Přerov. Všechna práva vyhrazena.