MMaS mladšího žactva: 5 finálových umístění a rekord jako bonus

V neděli 1. října uspořádal SK Hranice Mistrovství Moravy a Slezska mladšího žactva na dráze. Desetičlennou výpravu vyslal do Hranic také náš oddíl. Nejvýrazněji se z našich atletů prosadili Mikuláš Trojek, Matěj Vojáček a Alice Drozdová, kteří vybojovali finálová umístění. Trojek navíc přidal ještě přerovský rekord v hodu oštěpem.

Jako první mladší žák v historii Přerova přehodil Mikuláš Trojek dvacetimetrovou hranici v hodu oštěpem. Jeho výkon 24,95 m sice nestačil na lepší než 14. místo, nicméně výrazně posunul dosavadní přerovské maximum. To dosud držel Filip Sehnal výkonem 19,48 m. Ve vrhu koulí se Mikuláš umístil na pěkném osmém místě (9,74 m) a ještě výrazněji se prosadil v běhu na 60 m překážek, když bral skvělé páté místo! Jeho výkon se jen o kousek nevešel pod deset vteřin (10,05 s). Trojkovo páté místo bylo nejvyšším umístěním přerovských atletů.

Šestý nejlepší čas v běhu na 300 metrů předvedl Matěj Vojáček (43,94 s). Do finále B se probojoval v běhu na 60 metrů, když v rozběhu běžel za 8,57 s. Ve finále ale kromě soupeřů musel čelit i silnému protivítru 3,1 m/s a časem si pohoršil na 8,82 s. Navíc o umístění musel rozhodovat fotofiniš, protože nakonec devátý Miroslav Dvořáček z Orla Vyškov zaběhl stejný čas. Bohužel pro našeho závodníka byl vyškovský atlet o nějakou tu tisícinku rychlejší, a tak Matěj obsadil desáté místo. Rovněž desátý byl v dálce (450 cm).

Třetí do party hochů byl Vojtěch Karlík, který startoval v běhu na 800 metrů. Dvě kola zvládl za 2:42,37 minuty a obsadil jedenácté místo.

Část přerovské výpravy, zleva: Vojtěch Karlík, Alice Drozdová, Klára Chmelařová, Tereza Válková, Tereza Novotná a Sofie Štajnarová.

Z děvčat se do finálové osmičky prosadila pouze Alice Drozdová v běhu na 60 m překážek, když za výkon 10,40 s brala šesté místo. V běhu na 300 metrů zaběhla čtrnáctý nejlepší čas (49,10 s). Na třístovce uzavřela první desítku Nikola Vyhňáková solidním výkonem 47,09 s.

Dvanáctá nejlepší byla naše štafeta na 4x60 metrů, která běžela ve složení Tereza Válková, Klára Chmelařová, Nikola Vyhňáková a Alice Drozdová (34,99 s). Dělené čtrnácté místo obsadily obě naše výškařky - Nikola Vyhňáková i Tereza Válková. Obě překonaly 130 centimetrů a o 5 cm víc bylo tentokrát nad jejich síly.