Podzim přeje běžeckým závodům

Podzim, to je období, kdy je termínovka doslova nabušená nepřeberným množstvím běžeckých závodů a závodníci se mnohdy rozhodují, který ze závodů z nabídky si vybrat. Ani běžci SK Přerov nezahálejí a jsou vidět na tratích různých délek od těch nejrovinatějších až po ty doslova extrémní.

V sobotu 23. září se za deštivého počasí konal v Olomouci Běh s klokanem a SK Přerov zde reprezentovali bratři Koubovi. Mladší Jonatan si doběhl v kategorii nejmladšího žactva (roč. 2008-2010) pro třetí místo, když čtyřsetmetrovou trať zvládl za 1:31 minuty. Od stříbrné medaile jej dělily dvě sekundy. Starší Jáchym startoval v kategorii mladších žáků (roč. 2004-2005). Na trati 1100 metrů, která vedla jak po asfaltu, tak terénem, si doběhl pro druhé místo za výkon 4:26 minuty.

Jonatan Kouba obsadil na "Klokanovi" třetí místo.

Činil se také Tomáš Kašpařík. Nejprve se představil v úterý 26. září na Zářijovém běhu Smetanovými sady v Olomouci, který je součástí seriálu Olomoucké běžecké ligy. "Chyběli mi odpovídající soupeři, takže to pro mě byl spíše náročnější trénink," zhodnotil závod Kašpařík. Ten doběhl celkově čtvrtý a v kategorii B obsadil s přehledem první místo. Trať dlouhou 6550 metrů zdolal za 25:09 minut.

O den později v Šumperku to bylo jiné kafe. Na pěkném lesním závodě na 5 km nesoucím název Kros obchodní akademie už bylo s kým bojovat. I to nejspíš našemu běžci pomohlo zlepšit předloňský čas o 11 vteřin na 19:48 minuty a navíc obhájit i předloňské třetí místo v kategorii. Celkově Kašpaříkovi čas 19:48 minut vynesl deváté místo - a na osmé mu chyběla jedna jediná vteřina.

Kompletní výsledky obou závodů jsou ke stažení v příloze.

Tomáš Kašpařík bral na Krosu obchodní akademie třetí místo v novém osobním rekordu.

V sobotu 30. září byl ve Vsetíně na programu Valachiarun, na kterém se v hojném počtu představili také přerovští zástupci. Ve svých kategoriích zvítězili oba bratři Dedkovi - Matěj mezi hochy 8-9 let, Jakub mezi pětiletými. To bratři Pungeovi (jedenáctiletý Samuel a čtrnáctiletý Oliver) zvolili raději závod na 5 km v kategorii mužů do 39 let. V konkurenci straších a zkušenějších běžců obstáli na výbornou, když Sam obsadil skvělé deváté místo (17:46 min) a Oliver místo šestnácté (18:48 min).

Pět kilometrů běželi také jejich rodiče. Maminka Barbora Punge-Puchalská obsadila mezi ženami (kat. 40-49 let) pěkné druhé místo za výkon 21:45 minut, tatínek Petr Punge byl mezi muži (kat. nad 50 let) čtvrtý (18:25 min). V rodinném srovnání to tak všem natřel ten úplně nejmladší.

Pětku běžela také další z maminek Renata Novotná - ta obsadila v kat. 40-49 let třetí místo (22:52 min). Další maminky našich mladých atletů startovaly na dvojnásobné trati - nejrychlejší byla Blanka Dedková (50:23 min) na devátém místě. Dále startovaly Ivana Jedličková (55:37 min) a Lenka Indráková (61:52 min).

Vítězný v běhu na 10 km mezi muži 40-49 let byl další z Přerováků Aleš Dedek (34:51 min). V horském běhu na 18 kilometrů se v téže věkové kategorii umístil na desáté pozici Zdeněk Doležal (1:29,07 min).

Výsledky:
Hoši 5 let (Jakub Dedek)
Hoši 8-9 let (Matěj Dedek)
Muži do 39 let - 5 km (Samuel a Oliver Pungeovi)
Muži nad 50 let - 5 km (Petr Punge)
Ženy 40-49 let - 5 km (Barbora Punge-Puchalská, Renata Novotná)
Ženy 40-49 let - 10 km (Blanka Dedková, Ivana Jedličková, Lenka Indráková)
Muži 40-49 let - 10 km (Aleš Dedek)
Muži 40-49 let - horský běh (Zdeněk Doležal)
Kompletní výsledky

Oliver Punge bral na "pětce" mezi muži šestnácté místo.

Rovněž v sobotu 30. září byl na programu téměř domácí závod Extrém Race, který se běží na motokrosové rokli. Ve sprintu na 2,5 km zvítězil Jan Jakubíček (12:27 min) a v závodu na 7,5 km doběhl na sedmém místě Aleš Říhošek (47:49 min). Přes dvě hodiny zážitků si pořadatelé připravili pro účastníky půlmaratonu. V něm startoval také Michal Jančík, který za výkon 2:44:36 hod obsadil šestnácté místo.