Štafeta starších žáků vylepšila přerovský rekord na 4x60 metrů

Závěrečné třetí kolo KP družstev staršího žactva hostila v pondělí 29. června Olomouc. Na rozdíl od našich domácích závodů pro přípravky zde počasí atletickým výkonům tolik nepřálo a závodilo se v dešti. I tak se ale několika našim atletům povedly pěkné výkony a navíc naše výprava získala 9 medailí. Třetí kolo totiž proběhlo zároveň jako KP jednotlivců.

Skvěle se vydařila štafeta na 4x60 metrů, která i v protivětru dokázala vylepšit přerovský rekord! Kvarteto Lukáš Bednařík, Samuel Punge, Vojtěch Karlík a David Hastík zaběhlo jako první v historii elektronického měření tuto trať pod 31 s a časem 30,94 s obsadilo druhé místo. Výzvou pro všechny sprintery nadále zůstává čas 29,5 s - ten zaběhla přerovská štafeta ještě na škváře v roce 1979 a je měřen ručními stopkami.

Hoši přidali i individuální medaile. Na nejvyšší stupínek vystoupal Vojtěch Karlík v závodě na 200 m př. (30,51 s). Bronz vybojoval ve vyrovnané soutěži diskařů (21,58 m). Dvě medaile přidal na své konto i David Hastík. Stříbrný byl v dálce (513 cm) a bronzový v běhu na 100 m překážek (15,83 s).

Premiérově startoval na trati 3000 metrů Lukáš Bednařík. Dosáhl času 10:45,64 min a bral bronzovou medaili. Mezi koulaři se na čtvrté místo prosadil Samuel Punge (8,94 m). Osmým místem bodoval na stopadesátce (20,44 s).

Dvě devátá místa obsadil Lukáš Kopec, a to jak na trati 60 m (8,58 s), tak na 150 m (20,76 s).

Z dívek dosáhla na zlato Alice Drozdová v běhu na 100 m př. (15,28 s) a druhou medaili přidala v dálce, kde byla druhá za výkon 494 cm. Na stupně vítězů ji doprovodila Elena Laitochová, která byla výkonem 475 cm třetí. Obě startovaly také ve sprinterských disciplínách. Na stopadesátce byla šestá Drozdová (20,35 s) a Laitochová osmá (21,06 s). ta navíc přidala ještě deváté místo na 60 m (8,63 s).

Na cílové čáře bohužel bronz prohrála Kateřina Hrazdirová, když byla o 4 setiny sekundy čtvrtá (2:34,84 min).

Na bodovaných pozicích se umístily také Barbora Bürglová na 200 m př. (34,70 s / 6. místo), Daniela Vojtěchovská v kouli (7,02 m / 8. místo), Tereza Novotná v oštěpu (19,33 m / 9. místo) a na třístovce (47,94 min / 10. místo) a Kateřina Hrazdirová na 150 m (21,68 s / 10. místo).

V celkovém pořadí se družstvo hochů umístilo na pátém místě a mělo by tak postupovat do zářijového semifinále MMaS družstev. Dívky jsou celkově šesté. Zatím neoficiální tabulku družstev a bodování jednotlivců najdete zde.