Na šumperské úspěchy staršího žactva navázalo o den později žactvo mladší a také pro ně se jednalo jak o krajské přebory družstev, tak krajské přebory jednotlivců a zároveň i nominační závody na LODM. Naprosto fantastický úspěch se podařil našemu šestičlennému družstvu hochů, kteří nasbírali 121,5 bodu a v konkurenci mnohem početnějších celků brali senzační třetí místo!
Bodový průměr na závodníka vychází skvělých 20,25 bodu. Hoši alespoň nějaké body získali všichni a navíc nebodovali jen ve 3 startech z 18 uskutečněných. Tohle si zaslouží potlesk!
Největším sběratelem medailí i bodů byl s 32 body Ondřej Horáček. Druhé místo bral na šedesátce za 8,38 i v dálce za 459 cm, v obou případech byl kousek od osobních rekordů. Na závěr běžel ještě 150 m, kde si výrazně posunul osobák na 20,25 a doběhl třetí. V historických tabulkách Přerova je to osmý nejlepší výkon.
Dva cenné kovy a o 5 bodů méně vybojoval Patrik Peichl. Tomu se náramně podařil oštěp, kde si vylepšil osobák o více než dva metry a poprvé také přehodil vytouženou třicítku (30,66). V historických tabulkách Přerova je s tímto výkonem druhý, stejně jako byl i v Šumperku. Ve stejném sektoru byl ještě šestý, když i krikeťákem přehodil své stávající maximum a posunul jej na 45,29.
Bronzovou medaili vybojoval v dramatickém závodě na 60 metrů překážek. Krajské přebory viděly závod, který by snesl i měřítka republikové úrovně, kdyby takové závody mladší žactvo mělo. V čele závodu doběhli dva olomoučtí sprinteři ve výborných časech 9,36 a 9,86 následováni přerovskými překážkáři a parťáky Patrikem Peichlem a Jáchymem Novákem. Ti si nenechali nic zadarmo a vytáhli se k parádním osobákům - až tisíciny sekundy rozhodly, že v cíli byl o něco dříve Peichl, čtvrté místo tak velice těsně připadlo Novákovi. Oba zaběhli skvělý čas 10,13, kterým se společně posunuli na desáté místo naší historie a 12. a 13. místo letošních českých tabulek!
Novák si čtvrté místo následně vynahradil ve skoku vysokém, kde skákal s velkou jistotou a osobák si posunul o další 4 cm na 145. S tímto výkonem v soutěži zvítězil a posunul se na páté místo historie Přerova.
Vysoká umístění si vybojoval i Filip Borek, který se hned třikrát umístil těsně pod stupni vítězů. Čtvrtý byl na 60 metrů za 8,50 a pátý na stopadesátce (20,94) i ve výšce (130 cm). Všechno to jsou navíc nové osobní rekordy.
Další osobák si z výškařského sektoru přivezl také Jan Kubík za 125 cm a ani o 5 cm výše nebylo beznadějných. Za tento výkon bral dělené deváté místo a o dvě pozice si potom polepšil na třístovce (osobní rekord 56,00 s). Dalšími body přispěl ještě Jakub Rytíř - devátý byl na překážkách (12,63) a jedenáctý na 150 m (23,12).
O co více se dařilo hochům, to se nepodařilo dívkám, které s 39 body braly až deváté místo. O většinu bodů se postarala Anna Špilerová, která jich dokázala posbírat 31. Vítězství brala na stopadesátce a časem 19,59 zaostala jen 9 setin za přerovským maximem Zuzany Špačkové. Druhé místo obsadila na šedesátce, kterou tentokrát běžela za 8,26 a osobní rekord a šesté místo brala na překážkách (10,59).

Šesté místo v pěkném výkonu a osobním rekordu 48,28 vybojovala Nina Vyhňáková. Jen kousek od bodů byla na překážkách (11,79 / 14. místo). Jeden bod ještě ukořistila štafeta na 4x60 metrů ve složení Julie Darebníčková, Sofie Medveďová, Eliška Jemelková a Kristýna Možíšová (36,83 s).

Třináctá ve vrhu koulí byla Adéla Cieslarová (6,84 m) a o jednu pozici si pohoršila v hodu míčkem (32,31 m). Nebodujícími členkami družstva byly dále Valerie Hrabovská, Anna Kajnarová, Stella Kanovská, Kamila Kovářová a Adéla Mohaplová. I tak ale sbíraly cenné zkušenosti nebo osobní rekordy, každá taková účast se určitě počítá a je pro klub důležitá!
Druhé kolo se bude konat ve čtvrtek 4. června v Hranicích, do té doby si mladší žactvo dopřeje závodní pauzu.




















