Krajské kolo Poháru rozhlasu se konalo ve středu 27. května v Olomouci. Přerovskou atletiku zde reprezentovali žáci a žákyně 6. a 7. tříd ZŠ U Tenisu. Chlapci si vedli na výbornou, když ve velké konkurenci nejlepších družstev Olomouckého kraje obsadili s 4367 body druhé místo.
Z našich atletů se na tomto bodovém součtu podíleli Martin Pešák, který si vylepšil osobák na 60 metrech na 7,82, a také Ondřej Horáček. Společně se podíleli i na triumfu štafety na 4x60 metrů, která jen těsně zaostala za hranicí 30 sekund (30,21 s).
Děvčata skončila jako družstvo na čtvrté pozici. Fantasticky běžela šedesátku Anna Špilerová, která si zlepšila osobák o neuvěřitelných 18 setin a jako první přerovská mladší žákyně v historii prolomila i hranici 8 vteřin! Časem 7,93 se navíc dostala i do čela letošních tabulek ČR. Osobák si na rovných 8 sekund posunula Karolína Čespivová, přerovské sprinterky tak byly dvě nejrychlejší v mladší kategorii. Čespivové se podařila také dálka, kde si i v protivětru zlepšila osobák na 477 cm a zvítězila.




















