Olomoucký Mattoni půlmaraton

V sobotu 23. června se v hanácké metropoli Olomouci konal 3. ročník Mattoni Půlmaratonu. Závodu se zúčastnilo celkem 3700 běžců, mezi nimiž byli i čtyři běžci, kteří mají s naším oddílem co do činění.

"Nejčistokrevnějším běžícím skpřerovákem" byl Michal Fojt, který sice aktivní kariéru na dráze už ukončil (či dočasně přerušil, to jeden nikdy neví...), avšak běhá stále a rád. Tento půlmaraton byl jeho první, a tak cílem bylo zejména jej dokončit. Tomu nezabránily ani drobné problémy s kolenem, ani sedm puchýřů, které během závodu skákaly jeden za druhým jako na běžícím pásu. Michal dokončil závod s hlavou vztyčenou jako 663. v nejnabitější kategorii mužů v pěkném čase 1:58:42 hod.

 

 

O poznání lépe si vedl zkušenější "běhající tatínek Štěpána Doležala", tedy pan Zdeněk Doležal, když "půlku" dokončil v čase 1:26:50 hod a umístil se  jako 61. v kategorii mužů.

 

 

Startovali také dva běžci, tedy lépe běžec a běžkyně, z klubu SK Salix Grymov, kteří za náš oddíl hostují ve II. lize mužů a žen. Ostřílený běžec Petr Vymazal si mezi muži doběhl pro 19. místo (1:16:04 hod), jeho kolegyně Jarmila Palíšková si vedla výtečně a vystoupala až na bronzový stupínek v závodě žen do 35 let. O jejím čase 1:34:37 hod nelze říct snad nic jiného, než "skvělá práce"!

Všem gratuluji!

 

Kompletní výsledky zde

Nepřehlédněte

facebook rajce youtube


 

pokyny k odjezdum

 

chci se stat clenem

 

 

 

 

© 2010-2019 Atletika SK Přerov. Všechna práva vyhrazena.