Silvestrovský běh vyhrál Tomáš Blaha, zabodovali i Svoboda a Kadala

45. ročník Silvestrovského běhu v Přerově je stejně jako loňský rok již minulostí. I přes příznivé běžecké počasí sice nepadl traťový rekord, za to ale padl rekord jiný, který nás také velmi těší - rekord účastnický! Na start se totiž postavilo 125 závodníků (67 mužů a 22 žen, 36 juniorek a juniorů). Nejmladším závodníkem byla Markéta Neradilová (roč. 2013), nejstarším Jaroslav Lejsek (roč. 1953).

Absolutním vítězem na trati dlouhé 7,5 km se stal Přerovák Tomáš Blaha hájící barvy AK Asics Kroměříž v pěkném časem 25:31 min. Loňský rekord 24:46 min pokořen nebyl a stále ho tedy drží olympionik Michal Stanovský. Na vysoká umístění dosáhli i naši běžci - celkově druhý a první v kat. A byl Marek Svoboda (25:46 min), celkově pátý a třetí v kat. A doběhl Martin Kadala (27:46 min). V popředí najdeme i další jména běžců, kteří někdy běhají pod SK Přerov, ale tentokrát ne... 3. Petr Kučera, 6. Marek Beňa, 7. Radim Klimecký, 11. Zdeněk Doležal.

Z těch, co naopak náš dres oblékli i poslední den v roce, najdeme ve výsledkové listině Olivera Pungeho (29:36 min), Jana Kadalu (30:16 min), Aleše Říhoška (31:13 min), Jiřího Skřečka (32:09 min), Petra Pungeho (36:59 min) a trenéra přerovských běžců Pavla Zamce (38:05 min).

Trať dlouhou 5 km nejrychleji prolétl junior Matěj Piták z týmu Mapei Merida Kaňkovský časem 16:47 min. Nejlepší juniorkou se stala Marie Sohlichová (20:41 min) a nejlepší ženou v seniorské kategorii byla Simona Grulichová (21:32 min). Závod si nenechala ujít ani česká reprezentantka v chůzi Tereza Ďurdiaková (24:40 min).

Sportovně strávili poslední den roku 2023 také někteří naši žáci - Radovan Kratochvíl (26:09 min), Tom Doležel (26:37 min), Eliška Méslová a Marie Škrášková (obě 29:32 min).