Drštička a Kolomazníková oporami mladšího žactva

V úterý 11. června se na hranickém ovále konalo 2. kolo KP družstev mladšího žactva. Bodově se prosadili také atleti a atletky SK Přerov, z nichž si mnozí vylepšili nejeden osobní rekord. V hodnocení tohoto kola se družstvo děvčat umístilo na páté příčce (39 bodů), chlapci byli s 47 body šestí.

Suverénní byl David Drštička- byl nejrychlejší v běhu na 60 m (8,13 s) a k tomu druhý jak na 150 m (20,56/ OR), tak v dálce (472 cm/ OR). Čtvrtý v běhu na 300 m byl v novém osobním rekordu Šimon Kneisl (49,55 s). Dařilo se mu také na poloviční trati, kde byl sedmý (22,87 s/ OR). V dálce předvedl svůj druhý nejdelší životní skok (384 cm) a byl čtrnáctý.

simonŠimon Kneisl na startu

Pátým místem v kouli bodoval Milan Rédr a také on si zlepšil výkon do statistik (7,99 m). Novým osobákem se blýskl i v míčku (35,70 m), obsadil ale až patnácté místo. Sedmnáctý byl v běhu na 60 m (9,64 s). Jeden bod pro družstvo získal František Rezek rovněž v kouli (4,83 m). V běhu na 150 m (24,92 s/ OR) i v dálce (299 cm) byl sedmnáctý.

Mezi děvčaty zářila Sára Kolomazníková. Na třístovce se poprvé dostala pod 50 sekund a bodovala třetím místem (49,40 s), stejné místo obsadila i v kouli, kde výrazně vylepšila svůj vlastní přerovský rekord až na 9,49 m. O páté místo ve výšce se podělila s oddílovou kolegyní Veronikou Čejnovou- obě překonaly 122 cm. Čejnová byla dále pátá v běhu na 60 m př. (12,01 s) a desátá v dálce (389 cm/ OR).

saraSára Kolomazníková v cíli třístovky

Úspěšně si vedla i Simona Zdráhalová se dvěma osobními rekordy. Její čas na 60 m stačil na osmé místo (9,19 s), o příčku hůře skončila v běhu na 150 m (22,85 s). Na dohled bodované desítce doběhla Pavlína Vašinová 300 m (54,06 s/ 12. místo) a vylepšila si osobák. Ten překonala také v běhu na 150 m (25,21 s/ 18. místo). V dálce byla šestnáctá (342 cm). Čtrnáctý nejrychlejší čas na 60 m zaběhla Natálie Mandátová (9,47 s). V dálce stačil její výkon 321 cm pouze na 22. místo.

Závěrečné třetí kolo se koná až 17. září v Prostějově a doufejme, že naši atleti nastoupí v hojnějším počtu.