Ostravská hala našim atletům svědčí

Halový šampionát mužů a žen pomalu klepe na dveře, a proto někteří jeho aktéři z řad přerovských atletů (a nejen oni) vyrazili v úterý 23. února otestovat svou formu přímo do jeho dějiště - ostravské haly. Kdo projde nominačním sítem a na MČR bude moci startovat bude známo pravděpodobně ve středu 24. února.

Ve skoku dalekém se blýskl Vojtěch Rakušan, který znovu zopakoval svůj letošní přerovských rekord a dolétl si pro vítězství výkonem 634 cm. V téže disciplíně byl devátý Lukáš Szekeres (467 cm). Ve skoku do výšky startoval Daniel Pátek, ale bohužel se mu nepodařilo navázat na výkon z juniorského mistrovství, kde překonal laťku ve výšce 190 cm. V Ostravě za tímto výkonem zůstal o 10 cm zpět a bral čtvrté místo.

Poslední naší zástupkyní v technických disciplínách byla koulařka Barbora Zatloukalová. V soutěži juniorek o dva centimetry vylepšila svůj výkon z MČR juniorů na 12,10 m a umístila se na první příčce. Stejně jako ona byl jediným účastníkem své disciplíny také překážkář Martin Ligocki. V rozběhu zaběhl čas 9,34 s a ve finálovém závodě si o šest setin pohoršil.

Na velkou týmovou soudržnost ukazuje pohled do výsledkové listiny běhu na 60 m mužů. Ve finálovém závodě totiž obsadili druhé místo hned dva přerovští atleti - Lukáš Lehocký i Rostislav Mališka. Oba zaběhli shodně čas 7,23 s - Lehocký si o dvě setiny pohoršil oproti rozběhu a Mališka všemu nasadil korunu, když běžel v rozběhu i ve finále naprosto stejný čas. V Rosťově případě se navíc jedná o osobní rekord a přiblížení se k tomu juniorskému přerovskému na vzdálenost pouhých dvou setin.

Do mužského finále se probojoval také dorostenec David Drštička - a umístil se na krásném šestém místě (7,53 s). O jedno místo finále uniklo Stanislavu Mikuláškovi, věkem rovněž dorostenci. Za výkon 7,92 s byl devátý.

Lehocky Lukas

Lukáš Lehocký (uprostřed).

Velké věci se děly na netradičně zařazené třístovce - Lehocký obsadil třetí (37,16 s), Mališka čtvté (37,86 s), Drštička páté (39,54 s), Ligocki deváté (40,80 s), Mikulášek desáté (41,44 s) a Szekeres čtrnácté místo (42,66 s). Těmito výkony ale hoši promluvili zejména do přerovských dlouhodobých tabulek, Lehocký vylepšil nejlepší přerovský výkon všech dob a první osmička atletů vypadá po dnešním závodě takto:

1. Lehocký Lukáš 37,16 s
2.  Říhošek Aleš  37,69 s 
3.  Mališka Rostislav  37,86 s 
4.  Drštička David 39,54 s 
5. Ligocki Martin 40,80 s
6. Pěček Lukáš 41,16 s
7. Mikulášek Stanislav 41,44 s
8. Szekeres Lukáš 42,66 s

Tučně jsou označeny výkony z dnešního závodu.

Kompletní výsledky zde

Nepřehlédněte

facebook rajce youtube

 

pokyny k odjezdum

 

chci se stat clenem