Kašpařík pátý na Českém poháru v běhu do vrchu

V sobotu 3. září kromě posledního kola II. ligy mužů a žen pokračovaly dalším závodem seriály Iscarex Cup a Maratonstav Český pohár v běhu do vrchu. Vytrvalci se tentokrát sešli v Dolní Dobrouči a na trase dlouhé 12 km nastoupali celkem 465 výškových metrů. "Běželo se dvakrát nahoru a dolů," vyjádřil se k závodu Tomáš Kašpařík, který zde hájil barvy SK Přerov.

Trasa závodu vedla od startu (366 m.n.m.) po místní asfaltové cestě kolem Malovy lípy, dále po polní a lesní cestě do Kubova dolu, a pokračovala stoupáním po louce Hutperkem a po lesní cestě k Havířským dírám a na vrchol Strážného (584 m.n.m.), odkud se lesem nad Horákovou kaplí sbíhalo znovu do Kubova dolu. Tento okruh absolvovali běžci (všechny kategorie kromě juniorek, juniorů, mužů E, žen D a lidového běhu) ještě jednou s cílem opět v místě startu.

Náš klub reprezentoval pouze Tomáš Kašpařík, který ve své kategorii muži B obsadil páté místo, když cílovou pásku protnul v čase rovných 52 minut. V absolutním pořadí mužů obsadil osmé místo z téměř 60 závodníků.

Kompletní výsledky jsou k nahlédnutí zde

Nepřehlédněte

facebook rajce youtube

 

pokyny k odjezdum

 

chci se stat clenem