Čtyři medaile z Rohálovské desítky

Již 29. ročník Rohálovské desítky uspořádal BK Holešov v Prusinovicích. Zkušení pořadatelé měli připravené tratě od 80 metrů pro úplně nejmenší děti až po 10 km pro ostřílené a zkušené běžce. Z řad SK Přerov startovalo několik atletů a atletek na téměř všech tratích.

Mezi dětmi si nejlépe vedla Anna Špilerová, která zvítězila na trati 500 m (1:50 min) v kategorii mladší přípravky. Anička svým soupeřkám uběhla v závěrečném kopečku. Druhá doběhla mezi nejmladšími dívkami I její sestra Kristýna Špilerová - 140 metrů uběhla za 39 sekund. V kategorii nejmladší dívky II brala bronz Sofie Skácelová (1:07 min / 280 m).

Na startu nechyběli ani sourozenci Méslovi. Mladší žákyně Eliška doběhla jedenáctá na trati 800 m (3:45 min), její bratr Kryštof byl čtrnáctý v kategorii přípravky (3:15 min / 680 m). Startoval také náš (snad) budoucí člen Matouš. Mezi hochy nar. 2017-2018 bral sedmé místo (55 s / 140 m). V kategorii přípravek obsadila jedenáctou pozici Karolína Jordanova (3:07 min / 680 m).

Závodní premiéru měl Jan Javůrek. Syn trenérky Bedy, který v květnu oslaví teprve druhé narozeniny, se postavil na start závodu dlouhého 80 m. V kategorii doběhl osmý, z dětí narozených v roce 2020 byl ale nejrychlejší (59 s). A také má super oddílovou bundu, chtěli byste taky takovou? :-)

Úspěšná byla juniorka Michaela Brtníčková. Na desetikilometrové trati nenašla ve své kategorii přemožitelku a zvítězila v čase 44:36 min. Na šestnáctém místě v kat. mužů 40-49 let doběhl Tomáš Kašpařík (40:10 min). "Trošku jsem doufal, že to bude pod 40, ale nevyšlo, trať je to na silniční běh poměrně dost kopcovitá a tradičně také foukalo," zhodnotil závod přerovský běžec.