Přerovští běžci vybojovali v Hranicích 6 medailí!

53. ročník Běhu vítězství, 49. ročník Hranické dvacítky a 6. ročník Hranické desítky proběhl v sobotu 9. 4. 2022. Na startu nechybělo ani 7 přerovských běžců, z nichž hned 6 si odvezlo domů medaili! Tu nejcennější, zlatou, vybojovala v kategorii nejmladších dívek šestiletá Sofie Skácelová. Dvoustovku uběhla za 42 sekund.

Výborným finišem v posledních 100 metrech se na bronzovou pozici probojoval starší žák Jonatan Kouba (na fotce). Závod na 2000 metrů zvládl za 7:48 min. Jeho starší bratr Jáchym Kouba se představil v běhu na 10 km. V kategorii juniorů si pohodlně doběhl pro druhé místo (41:42 min).

Desítku běžela také Hana Tovaryšová a také ona získala stříbrnou medaili v kat. žen nad 40 let (57:21 min).

Trojnásobné zastoupení měli přerovští běžci v běhu na 20 km. Všichni startovali v kat. mužů B. Nejrychlejší z nich byl Petr Kučera, který doběhl druhý (1:20:57 hod) a na stupně vítězů jej doprovodil také třetí Tomáš Kašpařík (1:24:33 hod). Na osmém místě proběhl cílem Jiří Skřeček (1:41:03 hod).

Tomáš Kašpařík závodil také ve středu na Krosu gymnázia v Šumperku. Podařilo se mu prolomit jeho neoblíbenost tohoto poměrně rychlého závodu a prosadit se i na stupně vítězů, když v kat. B doběhl třetí. Trasa měřila 6430 metrů a náš běžec ji uběhl za 28:20 min. V celkovém pořadí se těsně nevešel do elitní desítky.

Kompletní výsledky obou závodů jsou ke stažení v příloze.