Tereza Válková má stříbro z MČR, navíc v přerovských rekordech!

Byl to další povedený atletický víkend v Ostravě. Na Halovém Mistrovství ČR juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek se představila čtveřice přerovských atletů a k tomu ještě štafeta dorostenek. Ve skvělé formě závodila juniorka Tereza Válková, která byla o týden dříve třináctá mezi ženami. V rozběhu i finále si vylepšila osobní rekord a doběhla si pro stříbrnou medaili!

Do Ostravy odjížděla coby průběžně druhá v letošních republikových tabulkách. V rozběhu na 60 m př. si pohodlně doběhla pro vítězství a hladce tak postoupila do finálového běhu. Navíc si už rozběhovým časem 8,75 s vylepšila osobní rekord a o jednu setinu také přerovské maximum žen do 22 let.

Finále bylo značně vyrovnané a naplnila se atletčina slova, že překážky jsou nevyzpytatelné. S přehledem zvítězila kopřivnická Tkáčová v nejlepším letošním českém výkonu 8,49 s, za ní se ale děly věci. Hned další tři závodnice doběhly takřka současně, Válková si dokonce chvíli myslela, že zůstane bez medaile. Nakonec byl ale výrok rozhodčích v její prospěch, časem 8,66 s znovu vylepšila své vlastní maximum a také absolutní přerovský rekord, který byl v držení Heleny Tomkové od roku 2015 a měl hodnotu 8,69 s. Další dvě závodnice se za Válkovou srovnaly v rozmezí pouhých dvou setin sekundy.

Spokojená byla také dorostenka Tereza Skřečková. Hned prvním pokusem posunula přerovské maximum v trojskoku, když zapsala 11,22 m. V dalších pokusech se jí tolik nedařilo, dvakrát dokonce přešlápla, ale ještě závěrečným pokusem dokázala na svůj výkon navázat, když skočila 11,20 m. Byl to teprve její druhý start v této disciplíně a hned obsadila krásné sedmé místo na MČR.

Desátý byl v dálce dorostenců David Hastík. Letos mu to ulétlo hned na prvních závodech, když si vytvořil osobní rekord 642 cm. Při svých dalších startech na tento výkon ne a ne navázat. Přesto celou sezónu ale předváděl vyrovnané výkony, všechny závody skákal okolo 625 cm. A to i tentokrát, nejdelší měřený pokus měl 620 cm.

O přerovský rekord a prolomení minutové hranice znovu usilovala na trati 400 metrů dorostenka Tereza Tichá. Ani tentokrát jí to bohužel nevyšlo, za svým osobním rekordem zaostala jednu desetinu a za 60,12 s brala 15. místo.

Stejného umístění dosáhla také štafeta dorostenek na 4x200 m. Kvarteto Daniela Vojtěchovská, Barbora Bürglová, Kateřina Hrazdirová a Adéla Školová zvládlo čtyři kola za 1:53,96 min.

O nadcházejícím víkendu je na programu MČR žactva a ani na něm nebudou chybět zástupci přerovské atletiky. Poté halovou sezónu definitivně uzavřeme 11. března na Halových oddílových vícebojích v Olomouci. Přihlašujte se už nyní svým trenérům nebo přímo p. Klvaňovi.

Kompletní výsledky
Fotogalerie
Videogalerie

Pro Terezu Válkovou můžete až do 15. března hlasovat v anketě Sportovec roku. Kromě ní se do výběru nejlepších sportovců Přerova dostali také Michaela Brtníčková, Stanislava Bubíková a Petr Kučera. Vyhlášení proběhne ve středu 22. března od 18 hodin v Městském domě.

Nepřehlédněte

           

 

     

 

 pokyny k odjezdum

 

 Dres na cestách

© 2010-2024 Atletika SK Přerov. Všechna práva vyhrazena.