Běžci sbírali úspěchy od dětských tratí až po maraton

V uplynulých dvou týdnech sbírali přerovští běžci jeden úspěch za druhým. Na startu různých závodů se představili jak naši nejmladší, tak i ostřílení borci na půlmaratonských a maratonských distancích! A pokud začneme od té nejdelší tratě, skvěle ji v Bratislavě zaběhl Petr Kučera. V kategorii 40-49 let se umístil na sedmém místě a celkově doběhl 26. v čase 2:48:35 hod.

Na poloviční trati ve slovenské metropoli startovali Marek Beňa (1:24:18 hod / 25.) a Jiří Skřeček (1:33:06 hod / 88.). Oba startovali v kat. 40-49 let. Stejnou délku tratě zvolili také Pungeovi - avšak jako místo startu si vybrali Hanácký půlmaraton v Olomouci. V kat. muži A doběhl Oliver Punge na skvělém třetím místě (1:29:05 hod), jeho táta Petr Punge byl mezi muži C šestý (1:37:49 hod).

Výstavištěm Flora Olomouc se na 10 km proběhl Tomáš Kašpařík a bylo z toho 4. místo v kat. B (40:37 min). Ještě o 2,5 km méně se běželo na Velikonočním běhu v Tovačově. Zde uspěl Čestmír Horák v kat. C, když bral druhé místo a na prvního ztratil jen jednu vteřinu (28:20 min)! Po zdravotních problémech se znovu vrátil k závodění David Vodička - v kat. B byl třicátý pátý (40:56 min).

V závodech dětí uspěla mladší žákyně Sofie Vodičková, když brala bronzovou medaili na trati 1500 metrů. Její sestra Natálie Vodičková doběhla mezi přípravkou pátá na 350 m.

15 startů v Hranicích

Nejčerstvější úspěchy přivezli naši atleti v sobotu z Hranic, kde byl na programu na Běh vítězství, Hranická dvacítka a desítka. A začneme od nejmladších. V kategorii nejmladších dívek brala druhé místo Sofie Skácelová (40 s) a třetí Kristýna Čespivová (44 s), které běžely 200 m. Patnáctá doběhla Kristýna Špilerová (54 s).

V kategorii předžákyň dosáhla na pětistovce na stříbro Anna Špilerová (1:38 min) následovaná v rozdílu méně jak vteřiny Karolínou Čespivovou. Čtrnáctá doběhla Karolína Jordanova (1:54 min). Čest hochům na Běhu vítězství zachraňoval pouze Jonatan Kouba, který 2000 metrů zvládl za 7:19 min a bral zasloužený bronz.

A zatímco v dětských a žákovských závodech to bylo samé přerovské děvče, na Hranické dvacítce a desítce to bylo přesně naopak. Jedinou přerovskou ženou byla Michaela Brtníčková, která se vrací k závodění po další zdravotní odmlce. Start to byl více než úspěšný, 20 km zvládla za 1:49:00 hod a domů si odvezla třetí místo v kat. F.

Ale naši běžci na dvacítce vybojovali ještě další tři medaile! V kat. A zvítězil Marek Svoboda (1:17:34 hod) stejně jako Čestmír Horák v kat. C (1:20:23 hod). Na stupně vítězů jej navíc doprovodil třetí Petr Punge (1:36:17 hod). V kat. B se neztratil Tomáš Kašpařík na pátém místě (1:26:04 hod).

Poloviční trať patřila našim mladším mužům. Mezi juniory zvítězil Jáchym Kouba (42:19 min) a třetí místo bral Lukáš Juřík (45:46 min). V kat. mladších mužů (něco jako kat. A) byl rovněž třetí Oliver Punge (41:19 min).

Velká gratulace všem k předvedeným výkonům!