Na Krajských přeborech cinkaly medaile, starší žáci jsou celkově druzí!

Parádní bylo třetí kolo soutěže družstev a zároveň krajské přebory jednotlivců v podání našich starších žáků. Celou sezónu prokazovali vysokou výkonnost a sbírali spousty bodů. Ve všech kolech KP obsadili druhé místo a právem tak vybojovali stříbrný pohár v celkovém hodnocení! Kluci nestačili pouze na AK Olomouc. Děvčata byla ve všech kolech čtvrtá a stejné umístění jim patří také v konečném pořadí.

Obě družstva navíc postoupila do semifinále MMaS družstev (Třinec 26. 8. 2023), kde se utká 5 nejlepších celků Olomouckého kraje s 5 nejlepšími z Moravskoslezského kraje. Prvních 5 z této soutěže pak postoupí na MMaS družstev (Frýdek-Místek 10.9.2023).

A jelikož třetí kolo bylo zároveň i KP jednotlivců, rozdávaly se v Hranicích i medaile. A že jich bylo! Někteří hoši přijeli do Přerova doslova ověšení medailemi... všichni získali stříbro za soutěž družstev a k tomu kluci vybojovali dalších 15 cenných kovů! Nejpilnějším sběratelem byl Jonatan Kouba s jedním zlatem, dvěma bronzy a navíc zlatem ze štafety, zahanbit se ale nenechali ani Jan Knap se dvěma individuálními a jedním štafetovým zlatem a dále Adam Kolář, taktéž dvakrát zlatý a navíc bronzový ve štafetě.

Štafetu hoši tentokrát běželi jen dlouhou na 4x300 m. Známé kvarteto Jan Knap, Jonatan Kouba, Antonín Kříž a Lukáš Rybníček běželo mimo soutěž družstev, jen do pořadí jednotlivců. Ale vůbec se nešetřili, znovu vylepšili svůj vlastní přerovský rekord, soupeře z Olomouce porazili o 6 sekund a radovali se ze zlata! Jejich výkon byl 2:43,28 min.

A pro bronz si navíc doběhlo naše béčko ve složení Šimon Bajcar, Jakub Navrátil, Michal Vančura a Adam Kolář (3:05,67 min).

Dva tituly krajského přeborníka vybojoval Adam Kolář mezi sprintery a na obou tratích si vylepšil osobní rekord. Šedesátku prolétl za 7,49 s a posunul se už na čtvrté místo historických tabulek Přerova, na trati 150 m se zlepšil na 17,82 s a v dlouhodobých tabulkách je pátý. Adam zůstává starším žákem ještě příští rok a tak bychom se po letech mohli dočkat i nových rekordů. Na 60 m je rekord v držení Jaroslava Šmotka (7,27 s) a na 150 m byl dosud nejlepší David Drštička (17,37 s).

A dvakrát zlatý byl i Jan Knap, a sice mezi překážkáři. Na stovce měl ale dost štěstí, olomouckého Matyáše Volfa porazil o pouhou setinu (14,79 s). Na dvoustovce už se jednalo o jednoznačné vítězství a dokonce byl jediný, kdo se dostal pod půlminuty (28,46 s). Navíc přidal páté místo ve výšce (153 cm).

Poslední zlato ve výborném osobáku 48,78 m vybojoval Jonatan Kouba v hodu oštěpem. V tabulkách Přerova se propracoval už na čtvrté místo, rekord je ale ještě poměrně daleko - tabulky vede výkonem 52,30 m Ondřej Vrtěl. Další osobák přidal v kouli, poprvé se dostal přes 12 metrů a bral bronz (12,01 m). A v medaili a osobák proměnil i svůj poslední start, bronzový byl i na 150 m (18,56 s).

Dobu stříbrnou měli středotraťaři a vytrvalci. Druhý doběhl Antonín Kříž na 800 m (2:26,42 min), Jakub Navrátil na 1500 m (5:26,48 min) i Adam Beránek na 3000 m (13:02,68 min). Stříbro vybojoval také Lukáš Rybníček v hodu oštěpem (35,59 m / OR) a Filip Gall ve skoku o tyči (232 cm / OR). Ten navíc přidal ještě bronz v běhu na 100 m př. (15,37 s).

Celkově hoši v tomto kole nasbírali 274 bodů a pokračovali ve své vzestupné tendenci - v prvním kole měli 210 a ve druhém 219,5 bodu! Kromě výše zmíněných medailistů se na tomto výsledku podíleli Lukáš Rybníček (4. disk, 5. 150 m), Filip Gall (4. výška, 9. dálka), Antonín Kříž (4. 100 m př., 9. disk), Jindřich Kundera (4. 200 m př., 6. 100 m př., 6. výška), Adam Beránek (5. 200 m př.), Michal Vančura (7. 200 m př., 8. 100 m př.), Jakub Jakoubek (7. 150 a 300 m), Šimon Bajcar (8. 200 m př., 9. výška), Jakub Kostka (8. disk) a Vítek Přikryl (10. oštěp).

Děvčata se musela spokojit se skromnějšími výsledky. Na medaile dosáhly pouze v těsném souboji na 200 m př. Sára Nováková a Lenka Rudolfová. Nakonec byla v cíli o 7 setinek dříve Nováková a brala stříbro (32,62 s), Rudolfová byla bronzová (32,69 s). Na stupně vítězů už se nevešla Klára Andrisová, celkově čtvrtá za 32,84 s (OR).

Bodovou sklizeň, avšak už mimo medailová umístění, měla děvčata na stovce překážek. Nejlepší z našich Nováková doběhla šestá (16,46 s), sedmá byla Ema Kroupová (16,78 s / OR), desátá Eliška Méslová (17,96 s / OR), jedenáctá Andrea Zbořilová (17,97 s / OR) a dvanáctá Klára Andrisová (18,31 s).

Čtvrtá v osobním rekordu byla v kouli Ema Kroupová (9,82 m) a stejné umístění brala také v dálce, kde ji od bronzu dělil jediný centimetr (470 cm). Mezi vrhačkami se prosadila také Anna Odstrčilová. Nejlépe byla pátá v kouli (9,23 m / OR), šestá v oštěpu (29,54 m / OR) a devátá v disku (17,66 m).

Další body přidaly ještě Julie Hrabovská (6. 300 m), Eliška Méslová (8. 300 m), Lenka Rudolfová (8. dálka, 12. 150 m) a Dominika Fuksová (12. 60 m).

Všem gratulujeme k osobním rekordům a medailovým umístěním!