Úspěšné KP ve vícebojích: 15 medailí, 3 poháry družstev a 6 přerovských rekordů!

Minulý týden byl ve znamení vícebojů. Nejprve o tituly krajských přeborníků bojovala přípravka na pondělním klání v Prostějově a o den později zajíždělo mladší žactvo do Šumperka. Vrcholem týdne pak byly KP staršího žactva, mládeže a dospělých, které jsme v Přerově uspořádali v pátek a sobotu. Výsledkem snažení přerovských atletů jsou 4 zlaté, 4 stříbrné a 7 bronzových medailí!

A začneme od nejmladších. Karolína Čespivová potvrdila skvělou formu a znovu vylepšila svůj vlastní přerovský rekord o dalších 39 bodů. Za součet 1588 bodů ve čtyřboji brala v Prostějově bronzovou medaili. Rekordní byl také její běh na 60 m, kde se zlepšila o tři setinky na skvělých 8,88 s a z tabulek definitivně smazala také dosud nejrychlejší ručně měřený čas. Osobní rekord, nikoliv už ale přerovský, zaznamenala také ve skoku do dálky (427 cm).

Celkové šesté místo brala Thea Bajcarová (1416 b) a společně s dvanáctou Adélou Domanskou (1265 b), 25. Karolínou Jordanovou (883 b) a 27. Sárou Šneidrovou (848 b) vybojovaly také stříbrný pohár pro družstvo. Tam se počítalo pět nejlepších výkonů z každého oddílu.

A rekord padl také v závodů hochů. Šimon Wasserbauer vylepšil své vlastní přerovské maximum z loňského října o 210 bodů už na 1270 b a v závodě obhájil své loňské vítězství! Osobák si vylepšil na 600 m (2:00,22 min) a v hodu míčkem (44,40 m). Ostatní hoši už tolik vidět nebyli, druhý nejlepší Martin Pešák (781 b) obsadil sedmnácté místo. V závodu družstev tak hoši na rozdíl od dívek na pohár nedosáhli, byli čtvrtí.

Velkou nadějí do dalších let je ale devítiletý Lukáš Čespiva, třetí nejlepší z našich chlapců. Ten v kategorii přípravky do 9 let výkonem 9,76 s překonal přerovský rekord Davida Hastíka o 12 setin a vylepšil také jeho dosavadní čtyřbojařské maximum na 669 bodů. V závodě, ve kterém byl nejmladší, obsadil z 36 startujících krásné 21. místo. Do výkonu družstva se ještě počítali Patrik Pospíšil (644 b) a Josef Pisařík (568 b).

Úspěšné bylo také mladší žactvo. Týmově skvělý výkon podaly mladší žákyně, které v soutěži družstev dokonce zvítězily! V individuálním hodnocení se do první pětky vešly hned tři přerovské závodnice! Stříbrnou medaili vybojovala Růžena Sedláčková (2245 b), čtvrtá byla Izabela Zapletalová (2102 b) a pátá Aneta Školová (1946 b). Družstvo doplnily ještě dvanáctá Ester Tomišková (1578 b) a dvacátá Veronika Peichl (1443 b).

V jednotlivých disciplínách se blýskla Izabela Zapletalová, která vyhrála jak 60 m př. (10,66 s), tak hladkou šedesátku (8,69 s). Další vítězství přidala Růžena Sedláčková v míčku (43,36 m) a dále se výrazně prosadila na 800 m (2:42,78 min / 2.) a v dálce (413 cm / 3.).

A pořádně byli vidět také mladší žáci. Na stupně vítězů se prosadil nakonec bronzový Jakub Kovář (1613 b). Nejlépe se mu podařil míček (55,24 m / 2.) a běh na 60 m (8,69 s / 4.). Celkové šesté místo bral Vojtěch Kříž (1522 b) a sedmé Max Rybníček (1340 b). Kříž se prosadil zejména v dálce (458 cm / 3.) a na překážkách (11,04 s / 4.), Rybníček zase na své tradičně silné osmistovce (2:42,28 min / 4.).

V součtu s desátým Jakubem Cieslarem (1196 b) a patnáctým Davidem Koňaříkem (852 b) hoši vybojovali také druhé místo v soutěži družstev!

A zatímco tyto závody byly skutečně nabité a o konkurenci nebyla nouze, závody starších kategorií připomínaly spíše oddílové přebory SK Přerov. Na startu se objevilo 30 domácích atletů oproti 9 z jiných oddílů a z nich ještě 2 ani nebyli z Olomouckého kraje.

Kompletní medailovou sadu získali pro SK Přerov starší žáci i dorostenky. Z žáků se nejvíce dařilo Antonínu Křížovi (3938 b), Jonatanu Koubovi (3861 b) a Lukáši Rybníčkovi (3737 b). Přes tři tisíce bodů se v devítiboji dostal ještě čtvrtý Jan Knap (3465 b). V nabitých přerovských historických tabulkách se podařilo Křížovi propracovat na osmé místo, Koubovi na deváté a Rybníčkovi na dvanácté. Top 10 mu utekla o pouhých pět bodů.

Sedmiboji dorostenek kralovala Daniela Vojtěchovská, která se od loňska zlepšila o 600 bodů a v historických tabulkách se posunula na osmé místo (3117 b)! Stříbro brala Anežka Hrdličková (3079 b) a bronz Adéla Kubálková (2652 b).

Čtvrté a poslední přerovské zlato vybojovala v sedmiboji starší žákyně Ema Kroupová (3855 b) a ve stejné kategorii byla třetí Lenka Rudolfová (3347 b). Výkon Emy Kroupové je historicky čtvrtý nejlepší v historii, před ní jsou už jen velká jména přerovské atletiky Šárka Klvaňová, Gabriela Patalová a Lucie Doležalová. Pochvalu ale zaslouží všechny naše žákyně, kterých se na startu sešlo dokonce 14!

A konečně také náročná soutěž v desetiboji. Dorostenec se neodvážil na start ani jeden, junioři byli tři a nejnabitější byla kategorie mužů, kde startovalo dokonce 8 závodníků, z toho čtyři z Přerova. Z nich byl podle očekávání nejlepší Adam Kopec, který za 4689 bodů vybojoval bronzovou medaili a navíc se posunul na 13. místo historických tabulek. Celkové čtvrté místo obsadil zkušený Aleš Říhošek, který výkonem 4068 bodů navíc vylepšil přerovský rekord v kat. M35!

Účast si v náročné soutěži nenechali ujít ani Martin Kadala (3273 b) a Michal Zbořil (2322 b), který do toho šel odhodlaně, když 9 z 10 disciplín vyzkoušel poprvé v životě. Martin Kadala se navíc zranil hned při druhé disciplíně, přesto ale soutěž s bolavým kolenem dokončil s 6 osobními rekordy. Zajímavostí je zejména čas na 100 metrů, jeho nový osobák je 12,16 s, za což by se nemusel stydět ani kdekterý sprinter. Jako jediný z vytrvaleckého kvarteta založil ve skoku o tyči (154 cm), o 20 cm výše pak nešťastně shodil.

Mezi juniory bral stříbrnou medaili Jan Kadala (3342 b) před bronzovým Jáchymem Koubou (3126 b). I druhý z bratrů Kadalů si tvořil osobní rekordy jako na běžícím páse, po skončení víceboje jich mohl napočítat pět.