Starší žactvo zahájilo sezónu v Olomouci

Úvodní zahajovací závody absolvovalo starší žactvo v pátek 12. ledna v Olomouci. Ve skvělé formě se opět ukázal Adam Kolář, který na 60 m zaostal jen o 7 setin za vlastním přerovským rekordem ze začátku prosince. Ve finále obsadil těsně druhé místo (7,38 s).

Na hranici osobáku běžel také Matyas Šajban (8,47 s). Mezi překážkáři se do finále C probojoval Šimon Bajcar a v osobním rekordu 10,12 s obsadil konečné deváté místo. Premiéru měl na vyšších překážkách Vojtěch Kříž (10,98 s) a dobře zvládl i výšku, kde napoprvé zvládl základ 134 cm, o 5 cm výš ale už bylo nad jeho síly. Šestý mezi půlkaři doběhl Jakub Navrátil (2:43,40 min).

Co do účasti připadlo na 5 přerovských žáků dokonce 15 žákyň a podobné to bylo i v ostatních oddílech - celkové statistiky účasti prozrazují, že závodilo 74 chlapců a 142 děvčat. Konkurence u děvčat tedy byla veliká a prosadit se nebylo lehké.

Výrazně vidět byla Lenka Rudolfová, která v dálce obsadila celkové páté místo za osobní rekord 465 cm a dařilo se jí také na překážkách, kde byla rovněž pátá. Ve finále B zvítězila výkonem 9,84 s, v rozběhu byla ještě o setinu rychlejší. Dálka se podařila také Sáře Novákové, za 448 cm brala deváté místo.

Druhý rozběh na 800 m vyhrála Anna Hrazdirová a v celkovém součtu jí čas 2:50,42 min vynesl desáté místo. Běžely také Lucie Maňáková (2:57,89 min) a Denisa Kubíčková (2:58,14 min).

Vyrovnaný oddílový souboj jsme viděli ve vrhu koulí - nakonec nejlepší byla celkově třináctá Petra Dulanská (7,30 m) a dále se za ní seřadily Kateřina Běhalová (7,28 m) a Karolína Mazánová (7,08 m).

Mazánová byla zároveň nejrychlejší Přerovačkou na 60 m, nicméně čas 8,97 s stačil jen na 37. místo. Halový osobák si zaběhla Dominika Fuksová a jen setina ji dělila od chtěné osmičky (9,00 s). Jedinou naší zástupkyní ve výšce byla Sofie Zedková - ta překonala nejvíce 134 cm, což stačilo na 18. místo.

Další závody má starší žactvo na programu v neděli 28. ledna, kdy pojede společně s mladším žactvem na Krajské přebory do Ostravy. Běžci se mohou těšit na více "svých" disciplín - přibude také 150, 300, 1500, 3000 a 4x200 metrů.