Jakub Cieslar vybojoval 2 medaile na MMaS mladšího žactva

Mistrovství Moravy a Slezska mladšího žactva hostila ostravská hala v sobotu 10. února. Do bojů o medaile zasáhli také přerovští závodníci, kteří ve velké konkurenci byli pořádně vidět! Dvě medaile vybojoval Jakub Cieslar, další hodnotná umístění přidali Radovan Kratochvíl, Max Rybníček, Karolína Čespivová, Zuzana Špačková a Veronika Peichl.

Jakub Cieslar se prosadil v zajímavé kombinaci disciplín - nejprve bral bronz ve vrhu koulí za 9,79 m a v závěru programu vybojoval stříbro na 150 metrů. Pěkným časem 20,59 s se navíc posunul i na druhé místo historických tabulek Přerova.

O výborný výsledek usiloval také společně se štafetou na 4x200 metrů - skvěle rozběhnutý závod se ale zmařil na druhé předávce, kdy rozhodčí neposlali závodníky třetího úseku do předávkového území a na finišující běžce tak nikdo nečekal. Doplatila na to zejména naše štafeta, která tou dobou vedla ve svém rozběhu asi o 20 metrů a ve všeobecném zmatku ztratila několik vteřin. Silné kvarteto Karolína Čespivová, Jakub Cieslar, Thea Bajcarová a Max Rybníček tak zaběhlo čas 2:02,04 min a bralo až 17. místo, přičemž čas pod 2 minuty by jim zajistil první osmičku. Podle výsledků by naše štafeta ale mohla běžet klidně i o páté místo...

Předčila je tak naše béčková štafeta ve složení Jakub Červený, Zuzana Špačková, Monika Šocová a Radovan Kratochvíl, pro kterou je čas 2:01,34 min a 13. místo pěkným výsledkem. Zmatek na předávce se opakoval i v posledním rozběhu a cenné vteřiny ztratila také štafeta C - Martin Pešák, Valentýna Novotná, Šimon Wasserbauer a Karolína Jordanova (2:11,18 min / 30.).

Zpět ale k těm povedenějším startům. Znovu skvěle závodila Karolína Čespivová - osobák si vylepšila už v rozběhu šedesátky na 8,61 s a ve velmi vyrovnaném finále se dokázala znovu zlepšit až na 8,55 s. Brala celkové páté místo, ale od bronzové medaile ji dělily pouhé 3 setiny! K přerovskému rekordu Heleny Tomkové jí chybí už jen 8 setinek... Další osobák posléze přidala také v běhu na 150 metrů a za 21,78 s brala šestnácté místo.

Vidět byli naši závodníci také na třístovce. Sedmé místo bral Max Rybníček (47,32 s) a deváté Radovan Kratochvíl (48,19 s / OR). Prosadila se také děvčata, osmá se umístila Zuzana Špačková a devátá Veronika Peichl, obě ve shodném osobním rekordu 47,94 s. Kratochvíl si vylepšil osobák také ve finále překážek a za 11,42 s obsadil desáté místo. Bohužel bez umístění končí na 60 m Martin Pešák - v osobním rekordu 8,72 s se probojoval do finále B, do něj ale už nenastoupil.

Rovněž finále B, ale na překážkách, běžela Thea Bajcarová. Běh se jí ale nepovedl tolik jako v rozběhu, a tak za 11,82 s brala šestnácté místo (v rozběhu 11,04 s). Pěkná umístění v technických disciplínách vybojovaly také Adéla Domanská a Gabriela Orlová. Obě dvě si vylepšily osobní rekord - Domanská v dálce na 411 cm (15. místo), Orlová v kouli na 7,35 m (17. místo).