Adam Kolář v Ostravě běžel fantasticky, výkonem 7,17 s vede letošní tabulky ČR!

Krajské přebory mládeže a dospělých přinesly krásné výkony našich závodníků a zejména další přerovský rekord v podání staršího žáka Adama Koláře. Ten nejprve vylepšil své vlastní přerovské maximum v rozběhu na 7,29 s a poté se ve finále zlepšil o další desetinu až na 7,17 s! V závodě rozhodovaly až tisíciny, Filip Mandák z AK Olomouc nakonec zvítězil v totožném čase. Mandák je ale na rozdíl od našeho závodníka již dorostenec, a tak ač byl Kolář v závodě druhý, posunul se na samé čelo letošních tabulek ČR starších žáků! Ty navíc vede s náskokem 9 setin.

Ve svých stále ještě 14 letech je Adam třetím nejrychlejším Přerovákem všech dob - rychlejší dosud byli jen Brice Mensah (7,00 s) a Jaroslav Šmotek (7,03 s). Časem 7,18 s dorovnal v rozběhu nyní již čtvrtý výkon historie junior Matěj Pěček a o tuto pozici se dělí s Jonášem Kolomazníkem. Bohužel finálový závod se mu stal osudným - stejně jako na loňském MČR si natrhl zadní stehenní sval a místo závodění jej teď čeká odpočinek.

Těsně za vlastním přerovským rekordem zůstala Tereza Válková - v závodě na 60 m př. jasně zvítězila a jen setina ji dělila od osobního rekordu (8,67 s). Výrazně si polepšila také v letošních tabulkách ČR - posunula se na devatenácté místo a tím si zajistila i účast na víkendovém MČR, kterou předtím neměla vůbec jistou. Navíc si výrazně vylepšila osobák na dvoustovce, za 25,91 s však byla čtvrtá.

Jediná setina dělila od přerovského rekordu také dorostenku Terezu Tichou. V rozběhu na 60 m si vylepšila osobák na 8,04 s a ve finále ubrala ještě další dvě setiny - přerovský dorostenecký rekord Gabriely Patalové má přitom hodnotu 8,01 s. Startovala také na trati 200 metrů (26,01 s) a v obou disciplínách brala stříbro.

Výrazně si zlepšila letošní maximum další z dorostenek Tereza Skřečková - v trojskoku zapsala 11,07 m a za svým vlastním přerovským rekordem zaostala jen o 15 cm. V závodě zvítězila.

Velký souboj o titul krajské přebornice svedly juniorky Kateřina Hrazdirová a Adéla Kubálková. Obě si na osmistovce vylepšily osobáky, Hrazdirová zvítězila za 2:35,33 min, Kubálková na ni zaostala o jednu desetinu a byla druhá. Další tituly krajských přebornic přidaly Stella Hrušková na 3000 m dorostenek (13:01,63 min), Ema Kroupová v dálce dorostenek (481 cm) a Daniela Vojtěchovská na 60 m př. juniorek (10,62 s).

Tvrdé souboje se odehrávaly v závodech mužů. David Skřeček měl dobře rozběhnutý závod na 400 metrů, ale po kontaktu se soupeřem a pádu běh nedokončil. Velké potíže měl i Jan Kadala, který doběhl s jednou tretrou roztrženou a druhou málem vyzutou (59,32 s / 3.). Komplikacím se vyhnul jen Martin Kadala, který bral stříbro za čas 57,50 s.

Přerovští zástupci získali na těchto Krajských přeborech šest zlatých, šest stříbrných a osm bronzových medailí. O něco úspěšnější byly atletky, které si na konto připsaly všechny zlaté a celkově získaly 11 medailí oproti 9 medailím našich atletů. Už na konci ledna mělo na programu KP mladší a starší žactvo, v součtu všech kategorií SK Přerov letos získal 36 medailí, z toho 11 zlatých, 12 stříbrných a 13 bronzových.