Družstvo starších žáků je osmé na Moravě

Mistrovství Moravy a Slezska družstev staršího žactva se konalo v sobotu 22. září v Šumperku. Na základě dosažených výsledků v předcházejícím tříkolovém krajském přeboru se do této soutěže kvalifikovali také starší žáci SK Přerov a oproti poslednímu kolu družstvo posílil také Rostislav Mališka. Kluci bojovali na hranici svých možností- padlo hned několik osobních rekordů a po sečtení bodů se naše družstvo objevilo na osmém místě se 40 body. Do soutěže se nominovalo celkem deset celků a přerovští kluci se nyní mohou pyšnit cenným skalpem Uherského Hradiště.

Oporou družstva byl s 23 body byl opět vrhač Ondřej Vrtěl. Nejvíce se mu dařilo v oštěpu, kde se s výkonem 48,30 m umístil na druhém místě. Třetí byl v kladivu (29,12 m) a pátý v kouli (11,03 m).

Po osmi bodech si připsali Rostislav Mališka a Pavel Mikuláček. Mališka se umístil dvakrát na sedmém místě, a navíc si v obou disciplínách vylepšil svůj osobní rekord. Nejprve to bylo v běhu na 60 m, kde suverénně vyhrál svůj běh v čase 7,91 s, a poté na třístovce. Ani tam nedal nikomu šanci (41,98 s). Mikuláček se také dočkal nového osobáku, když o dva centimetry vylepšil svůj letošní výkon a umístil se na desátém místě (536 cm). O setinu mu unikl osobák v běhu na 100 m př. (16,34 s), kde byl celkově osmý. O příčku lépe se umístil na dvojnásobné trati (32,27 s).

 

Na desátém místě v oštěpu bodoval také Václav Klvaňa, rovněž v osobním rekordu (35,31 m). Už méně se mu dařilo v kladivu (18,10 m) a kouli (9,20 m), v obou disciplínách se umístil na čtrnácté pozici. 

Za hranici svých možností se dostal také Jan Jemelka v běhu na 800 m (2:53,64 min). Tento výkon však stačil pouze na třinácté místo. Daniel Pátek se ve výšce umístil s výkonem 154 cm na místě dvanáctém.

Všem blahopřeji k předvedeným výkonům.

 

Kompletní výsledky zde

Nepřehlédněte

           

 

     

 

 pokyny k odjezdum

 

 Dres na cestách

© 2010-2024 Atletika SK Přerov. Všechna práva vyhrazena.