"Áčko" mužů a žen vstoupilo do I. ligy sedmým a osmým místem

V sobotu 13. května uspořádal AK Olomouc 1. kolo I. ligy mužů a žen. V letošní sezóně se v moravské skupině C představí také oba "áčkové" výběry SK Přerov. Naši atleti si při své premiéře v této soutěži nevedli vůbec špatně a podali pěkné výkony, přesto to ale nestačilo na lepší než sedmé místo mužů a osmé místo žen.

V soutěži žen se neztratila Helena Tomková, která zvítězila hned ve dvou disciplínách! První místo brala v běhu na 100 m překážek (13,92 s) i v dálce (546 cm). K tomu přidala ještě sedmé místo v trojskoku (10,71 m).

Mezi nejlepší trojici závodnic se dostala také Barbora Zatloukalová v hodu diskem, kde se přiblížila na dohled svému vlastnímu přerovskému rekordu v kategorii žen do 23 let. Barbora obsadila za výkon 36,66 m druhé místo. Rovněž druhá byla Veronika Čejnová mezi výškařkami za zdolaných 168 cm. O tři centimetry výše se pokoušela vylepšit svůj osobní rekord, ale byla bohužel neúspěšná.

V soutěži koulařek bodovala pátým místem opět Zatloukalová (11,44 m). Sedmé místo v kladivu přidala další z vrhaček Kateřina Bubíková (34,17 m). Postup do finále trojskokanek těsně unikl Čejnové, která byla devátá (10,39 m). Osmé místo mezi dálkařkami obsadila Adéla Balůsková (506 cm). K tomu přidala ještě dělené deváté místo ve výšce (154 cm) a desáté v běhu na 100 m př. (16,30 s).

Poslední bod přidala štafeta na 4x100 metrů, která běžela ve složení Helena Tomková, Barbora Zatloukalová, Veronika Čejnová a Andrea Plhalová. Děvčata zvládla jedno kolo oběhnout za 52,91 s a obsadila desáté místo.

Část našich závodníků na I. lize mužů a žen v Olomouci. Horní řada zleva: Adéla Balůsková, Rostislav Mališka, Aleš Říhošek, David Drštička, Matěj Dluhoš a Jakub Sehnálek. Dolní řada zleva: Andrea Plhalová, Veronika Čejnová, Helena Tomková a Adam Kopec. Chybí Barbora Zatloukalová, Kateřina Bubíková a Stanislava Bubíková.

Z mužů dosáhl na nejvyšší umístění David Drštička, který obsadil třetí místo v běhu na 100 metrů (11,30 s). K tomu bodoval ještě sedmým místem na čtyřstovce (51,60 s) a za vlastním dorosteneckým rekordem zaostal o pouhé 4 desetiny. Mezi sprintery dosáhl na body také Rostislav Mališka - ten bral sedmé místo na stovce (11,52 s) a šestý byl v běhu na 400 m př. (59,26 s).

Mezi překážkáři uspěl i Aleš Říhošek. Ten obsadil sedmé místo v běhu na 400 m př. (59,75 s) a deváté v běhu na 110 m př. (17,08 s). Na překážkách bodoval ještě Adam Kopec, který zvládl jedno kolo za 60,75 s a byl osmý.

Po jednom bodu za desáté místo si připsali ještě Jakub Sehnálek mezi mílaři (4:37,66 min) a Matěj Dluhoš v běhu na 100 metrů (11,98 s) a ve výšce (163 cm).

Muži postavili také obě štafety, které běžely prakticky ve stejném složení. V té krátké, na 4x100 metrů, se představili David Drštička, Matěj Dluhoš, Adam Kopec a Rostislav Mališka, a obsadili po skvělém výkonu čtvrté místo (46,61 s). Ve štafetě na 4x400 metrů vystřídal Davida Drštičku Aleš Říhošek, který běžel klasicky na druhém úseku. Štafetu rozebíhal Dluhoš a třetí a čtvrtý úsek zůstal nezměněn. Hoši za své úsilí a čas 3:48,41 min získali jeden bod za desáté místo.

Druhé kolo se koná v sobotu 3. června v Třinci.